İstanbul ve Başakşehir’e Kar Geliyor.

Meteoroloji’den alınan son bilgilere göre, Marmara ve Kıyı Ege ile, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Akdeniz kıyılarının yağışlı geçeceği bildirildi. İstanbul’da çarşamba ve perşembe günü kar etkili olacak.

Perşembe gününden itibaren itibaren kar yağışı İstanbul ve her yerden çekilecek. AFAD’dan yapılan uyarıda ise, ‘Yarın ilk saatlerden itibaren, İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne ve Çanakkale ve Balıkesir’in kuzey ilçelerinde fırtına bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmeye göre, yeni hafta ile birlikte soğuk hava dalgası tüm yurtta etkili olacak. Mevsim normallerinin 4 ila 10 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıkları, salı gününden itibaren mevsim normallerine düşecek.

Rüzgârın, genellikle güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Akdeniz’in kıyı kesimlerinde ve İç Anadolu’nun doğusunda güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa), Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer fırtına (60-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica