Başakşehir Çağrı Markette Kasa ile Reyon Arasında Fiyat Farklılığı

çağri0
Başakşehir Çağrı Markette Kasa ile Reyon Arasında Fiyat Farklılığı.

Başakşehirin müşterisi en çok olan ve tercih edilen Çağrı Markette etiket ile kasa arasındaki fiyat farklılığı şaşkınlık yarattı.

Marketlerde ürün çeşitliliğinin fazlalığı ve fiyatların sık değişmesi, raf fiyatlarıyla kasa arasında farklılıklar oluşturabiliyor.

Market alışverişlerinde zaman zaman raf fiyatıyla kasadaki fiyat arasında farklılıklar olabiliyor. Birçok kişi ürün çokluğu nedeniyle bu durumun farkına varamayabiliyor. İtiraz eden müşterilere ise genellikle “etiketin değiştirilmesi unutulmuş, pardon!” deniliyor ve tüketici kasa fiyat tarifesini ödemek zorunda bırakılıyor.

İstanbul Tüketici Hakları Zabıta Birimi yetkilileri fiyat farklılığı durumunda tüketici lehine olan fiyat üzerinden satış yapılabileceğini söylüyor. Yetkililer, tüketicilerin alışverişte mutlaka kasa çıkışında ve işyerinden ayrılmadan kasa fişlerini kontrol etmesi gerektiğini belirtiyor. Yetkililer, “Reyonda düşük olan fiyat, kasada ödeme yaparken birdenbire artıyor. Bu gibi durumlarda işyerinin hiçbir mazereti geçerli değildir. Ürünün fiyatı, en son haliyle reyonda yer almalıdır.

(MÜŞTERİ ŞİKÂYETİ: 07.11.2015 Saat 10.25 Yer Başakşehir Çağrı Market )

Başakşehir Çağrı Marketin Reyonunda 19.95 TL diye görünen ürünü aldım. Kasaya geldiğimde Kasiyer bayan bu üründen daha ucuz ürün var isterseniz onu tercih edebilirsin diye teklifte bulundu bunun üzerine benim aldığım üründe indirimli dedim. Kasiyer bayan bu aldığınız ürün 22.90 deyince fiyat farkını fark ettim yoksa fark etmem imkânsızdı. Bunun üzerine Başakşehir Çağrı Markete itiraz ettim Kasiyer bayan mağaza yetkilisi Yusuf YURDAKUL beyi davet etti. Başakşehir Çağrı Marketin Mağaza yetkilisi niye o fiyatı değiştirmediniz dedi ve gitti. Tüm haklarımı bilmeme rağmen hafta sonumu zehir etmeme adına ürünü iptal ettirip mağazadan ayrıldım.

çağri1

çağri3

çağri2

UBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica