Başakşehir’de Bonzai Tehlikesi

Bonzai
Başakşehir’de BONZAI tehlikesi

Başakşehir’de gençliği BONZAI tehlikesi tehdit ediyor.

Uyuşturucu ekimi, üretimi, kaçakçılığı ve kullanımının yaygın bir sorun olmaya devam ettiği dünyada artan fiyatlar, küçük eroin organizasyonlarını daha karlı olan çeşitli uyuşturucu maddelerine yöneltiyor 2010 ve 2011 yıllarında küçük miktarlarda ülkemize getirilen bonzai, yine bu dönemde sokak satıcılarına yönelik operasyonlarda ele geçirilmeye başlandı.

Türkiye’de de önemli bir sorun olan uyuşturucu kullanımı, başta gençler olmak üzere bağımlılarını hayattan koparmaya devam ediyor. Genellikle “bir defadan bir şey olmaz” denilerek başlanılan uyuşturucunun pençesinde olan kişiler, para bulamadığında çeşitli yöntemlere de başvuruyor. Uyuşturucunun en ucuzunu almaya çalışan bağımlılar, bazen kurye olarak da kullanılıyor. Uyuşturucu ticareti yapan şüpheliler, çaresiz kalan bu insanların durumundan her fırsatta faydalanmaya çalışıyor.

Bonzaı kullanımı ve satışında Başakşehir ilçesi en başta geliyor. Ailelerin Başakşehiri güvenilir bir yer görmeyip çocuklarına azamı dikkati göstermeleri gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica