Türk Pilotlar Serbest Bırakıldı

Türk PilotlarSerbest bırakılan Türk pilotlar, Katar’a ait özel uçakla Refik Hariri Havaalanı’ndan Türkiye’ye hareket etti. 71 gün önce kaçırılan pilotlarımız Atatürk Havalimanı’na indi.

Lübnan’da serbest bırakılan Türk pilot Murat Akpınar ile yardımcısı Murat Ağca’yı taşıyan Katar’a ait özel uçak, Beyrut’taki Refik Hariri Havaalanı’ndan Türkiye’ye geldi. Pilotları karşılamaya Başbakan Erdoğan da geldi.

“DEVLETİMİZİN BİZİ ORADA BIRAKMAYACAĞINA İNANIYORDUK”

Türkiye’ye gelen pilotlarımızdan Murat Akpınar “Devletimizin bizi orada bırakmayacağına inanıyorduk. Operasyon yapılmaması çok doğru bir strateji idi. Bizi orada yaklaşık 100 kişi koruyordu. Birçok ölümler olurdu operasyon olsaydı. Bize orada en ufak bir şiddet kötü davranma olmadı. Öyle bir şey olsa zaten buraya gelemezdik. Allah herkesten razı olsun devletimizden milletimizden. Sayın Başbakanımızın bayramın 3. günü evimize ziyarete gittiğini orada öğrendik. Zaten biz orada hiçbir şekilde teknoloji kullanamıyorduk. Ne telefon ne televizyon… Orada bize bu bilgiyi verdiler ve bize o anda daha da bir kuvvet geldi. Orada kapılar üzerimize kilitleniyordu. Bizim için tutsaklık bu kadardı. Biz onlara çok şeyi anlattık Türk insanını çok iyi ifade ettik. Orada bir kişi çocuğunun adını Murat koyacak. Hatta bizim girişi heykelimizi bile dikebilirler. Arkamda bu kadar insan var Türk milleti var asla umudumu kaybetmedim. Benim için en büyük bayram bu bayram.” dedi.

Haber Kaynağı: Sabah

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica