Başakşehir Belediyesi Zararı Karşılayacak

Başakşehir Kurban Alanı (5)Başakşehir Belediyesi kurban kesim ve satış alanında, elektrik akımına kapılarak telef olan hayvanların sahiplerinin mağduriyetlerinin giderileceğini açıkladı.

Başakşehir Belediyesi’nce yapılan açıklamada, Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yasin Kartoğlu, olayın sebebinin ortaya çıkması için teknik çalışmaların devam ettiğini belirterek hayvan sahiplerinin mağduriyetlerinin belediye tarafından giderileceğini söyledi.

 

kurbanYasin Kartoğlu, olayla ilgili teknik çalışmaların devam ettiğini belirterek, “Dün akşam saatlerinde bir kaza oluşmuş. Şu anda henüz teknik manada rapor çıkartamadık. Ekiplerimiz konuyla ilgili çalışmalarına devam ediyorlar. Bununla ilgili 11 tane hayvan kesildi. 17 tane hayvan telef oldu. Telef olan hayvanlarımız sağlıklı koşullarda gömdük. Biz belediye olarak akşam yapılan çalışmalarla, hem de arkadaşlarla ilgili mağduriyetler neyse yardımcı olacağız” diye konuştu.

Başkan Yardımcısı Kartoğlu, “Akıma kapılıp telef olmadan kurtarılan hayvanlar sağlık kontrolünden geçerek kesildi. Hayvan sahiplerine de ücretleri ödenecek. Diğer hayvanlarla ilgili tespit çalışması yapılıp, vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi ile ilgili belediye olarak üzerimize düşen neyse yapacağız” dedi.

Haber Kaynağı: haberler.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica