Tertemiz Başakşehir İçin: Çöpler Yeraltına

Çöpler yer altına laınıyor (1)Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal Başakşehir genelinde uygulanacak “Yeraltı Konteynır Sistemi”ni denetledi.

 Kayaşehir 8. Bölgede 13 Konteynır’ın montajı yapıldı

Başkan Mevlüt Uysal; Yeraltı Konteynırlarının nasıl yapıldığını ve uygulandığını görmek üzere Hadımköy’de bulunan fabrikayı ziyaret etti. Burada kullanılan malzeme ve teknik sistem hakkında bilgiler aldı. Daha sonra Kayaşehir’e geçen Başkan Uysal, montajı yapılmış konteynırları yerinde inceledi.

 Yeraltı Konteynırlarıyla Başakşehir’in  Çehresi Değişiyor

Proje kapsamında; Kayaşehir 8. Bölgede 13 konteynır’ın montajı tamamlandı. ilçe genelinde takribi 400 kadar konteynır daha monte edilecek.

Modern “Yeraltı Konteyneri Toplama Sistemi” projesi mevcut kullanılan Galvaniz Çöp Konteynerleri yerine Başakşehir Belediyesi’nin ilçeyi geliştirme projelerinden biri olarak ilçenin çehresini değiştirecek. İlçenin atık toplama sisteminde %100 yerli imalat ile yapılan 3.200 litre hacminde yerüstü ve yeraltı konteynerleri dahil ediliyor.

 Başakşehir’de yaşayan vatandaşların ihtiyaçları ve atık eğilimleri göz önüne alınarak geliştirilen proje hijyenik, uzun ömürlü, estetik görünümlü konteynırlarla çevredeki hoş olmayan görüntülerin oluşmasının da önüne geçilecek.

 Yeni sistemle çevre koruyacak, maddi kazanç sağlanacak

Proje ile birlikte yer altı çöp konteynırlarına yerleştirilecek akıllı çöp sistemi sayesinde, çöp miktarı konteynıra gitmeden araçtan veya merkezden tespit edilerek aracın rotası belirlenecek. Böylelikle, aracın gereksiz mesafe kat etmesinin önüne geçilecek, maddi kazanç sağlanacak. Şehir estetiğine uygun, görüntü kirliliğinden uzak konteynırlar çevrenin korunması, insanların daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda yaşamalarına olanak sağlayacak.

Çöpler yer altına laınıyor (2)

 

Çöpler yer altına laınıyor (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica