Başakşehir Belediyesi YGS’de öğrenci ve velilerin yanında

ygsBaşakşehir Belediyesi  24 Mart’ta yapılacak olan YGS’ye (Yüksek Öğretime Geçiş Sınavına) girecek öğrencilere ve ailelerine özel hizmet verecek. Sınav merkezlerine gitmekte zorluk çeken engelliler evlerinden alınıp okullarına götürülecek. Sınav merkezleri önlerinde bekleyen ailelere de su, sıcak kahve ve çay ikramı yapılacak

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren “Özürlüler Masası” engellilerin ulaşımdan kaynaklanan sorunlarını ortadan kaldırmak için “Özürlü vatandaşlara” özel araç tahsis edecek, istedikleri yerlere sorunsuz ulaşabilmelerini sağlayacak. Belediye, Engelsiz Ulaşım aracı ile sınava girecek özürlü gencimizi, varsa refakatçisini alarak istenilen yere götürecek ve istenilen zamanda da yeniden evlerine ulaşımını sağlayacak.

Engelliler sınava özel servisle götürülecek
İlçede kendi imkânları ile ulaşımlarını sağlayamayan özürlü vatandaşlar Başakşehir Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü Özürlüler Masasına başvuruda bulunarak araç talep edebiliyor. Bu başvurunun ardından “Engelsiz Ulaşım” araçları ile vatandaşları ile sınava girecekleri okula götürülecek.

Sınava gireceklere ve ailelere beklerken ikram

Sınava girecek gençlerin ailelerine ise okul bahçelerinde Başakşehir Belediyesi ekiplerince ikramlar yapılacak. İlçe genelinde sınavın yapılacağı okullara kurulan stantlarda sınava giren öğrencilere ve ailelerine su, çay ve kahve ikramında bulunulacak,  aynı zamanda vatandaşlarla sohbet edilerek heyecanlarına ortak olunacak.

 Okulların bahçesi sınava hazırlanıyor
Başakşehir Belediyesi ekipleri bir gün önceden okul bahçelerini temizleyecek. Zabıta Müdürlüğü ekipleri sınav esnasında ve öncesinde ailelerin ve çocukların güvenliği, huzuru için hazır bulunacak.

Haber Kaynağı : Başakşehir Belediyesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica