Müslüm Gürses yaşam savaşı veriyor.

Müslüm Gürses

Dün geceden bu yana özellikle sosyal medya sanatçı hakkında öldü haberleri yayılınca bir anda herkes Müslüm Baba öldü sandı ancak Doktorları yaptıkları açıklama ile sanatçının yaşadığını ancak Sağlık durumunun iç açıcı olmadığını belirtiler.

 

 

İŞTE DOKTORUNUN AÇIKLAMALARI;

 Müslüm Gürses gün geçtikçe kötüye gitti. Beyin ölümü olmadı ama şuuru kapalı. Makineye bağlı yaşıyor denildi.

 Doktorlar Müslüm Gürses hakkında yeni gelişmeler oldukça bilgi vereceklerini belirttiler.

Müslüm Gürses (Akbaş)

7 Mayıs 1953’de Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesi’nin Fıstıközü köyünde kerpiç bir evde dünyaya geldi. Annesinin adı Emine Babasının adı  Mehmet Akbaş dır.Babası rençberlik yapar, türkü söylemeyi sever, bağlama çalardı. Akbaş çiftinin Müslüm Gürses’den başka  Ahmet ve Zeyno adında bir erkek, bir de kız çocukları vardı.

Müslüm Gürses’in çocukluğunun ilk yılları Şanlıurfa’da geçti. Gürses üç yaşındayken ekonomik nedenlerden dolayı ailecek Adana’ya göç ettiler.Müslüm Gürsesin gerçek mesleği terziliktir.

Hayatının her döneminde olduğu gibi yine tek dostu tek sırdaşı müzik olmuştur. 1968 yılında Yaşadığı Adana’da çay bahçesinde ses yarışması düzenlenir. Bu yarışmaya katılmayı çok isteyen Müslüm Gürses Baba engeli ile karışlaşır. ama bu yarışmaya katılmak gereklidir. Bit pazarına koşar Müslüm Gürses kendine bir kıyafet alır. Ve yarışma gününü beklemeye başlar. Ve yarışmanın yapılacağı bir gece evveli Baba Mehmet Akbaş oğlu Müslüm’ün yarışmaya gitmemesi için uyurken saçlarını kesmesi bile engel olamamıştır Müslüm Gürses’e. Yarışmaya katılmıştır. Ve o Ses yarışmasından birinci olmuştur. Gürses olan Soy isminide o zamanlar almıştır.

Bir müddet o çay bahçesinde çalışmış daha sonra yine asıl mesleği olan terziliğe geri dönmüştür. Küçük terzihanede ekmek parasını kazanırken o meşhur şarkısında söylediği gibi “Talih Kuşu Bir Günde Şaşırır Bize Konar” Sözü gerçek olmuştur. Talih kuşu şaşırmış Müslüm Gürses’i o terzihaneden alıp bizlere getirmiştir. Mehmet isminde arkadaşı alır birgün Müslüm Gürses’i bir gazinoya götürür. Çünkü o gün o gazinonun assolisti Sadık Altınmeşe hastalanmış ve sahneye çıkamayacaktır. Mikrofon Müslüm Gürses’i beklemektedir. Müslüm Gürses o mikrofonu eline alır bir dahada asla bırakamaz.

Müslüm Gürsese yüce allahımızdan rahmet ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

BaşakşehirTakipte

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica