Sokak Hayvanları, Belediyenin Korumasında

IMG_2292Başakşehir Belediyesi Sokak hayvanlarına sahip çıkmaya devam ediyor. Belediye ekipleri belirlenen noktalara mamalar bırakarak, kötü hava şartlarında yemek bulamayan hayvanların yaşama koşullarını iyileştiriyor.
Aç kalan hayvanların hayatta kalmalarını sağlamak ve saldırganlıklarını engellemek adına başlatılan çalışma Başakşehir ilçesinin birçok noktasında uygulanıyor, herhangi bir hastalık tespit edilen sokak hayvanlarına aşılama da yapılıyor.


Barınak, vatandaşa mama yardımı yapıyor
Aynı zamanda evinde ve çevresinde de hayvanlara sahip çıkan insanlar unutulmuyor. Vatandaşın talepleri doğrultusunda mama desteği sağlanıyor. Başakşehir Şamlar köyünde beslediği kedi ve köpeklere yetişemeyen Asuman Öngören; “Belediyemize çok teşekkür ediyorum. Ne zaman istesem gelip mama bırakıyorlar yavrularımda aç kalmıyor dedi.

 Barınaklara yeni mama kapları
Başakşehir Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yapılan yeniliklerle de sokak hayvanları sağlıklı koşullarda bakılıyor. Yenilenen mama ve su kapları hayvanların daha rahat beslenmelerine olanak sağlıyor.
Başakşehir Belediyesi Danışma Hattı: 444 0 669
Haber Kaynağı : Başakşehir Belediyesi

IMG_2292

IMG_2265

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica