Sofa Bahçeşehir Basın Lansmanı Yapıldı

4Y3W5461

Başakşehir Belediyesi ve Gül İnşaat işbirliğiyle başlayan Sofa Bahçeşehir projesinin basın lansmanı gerçekleştirildi.

 Çok sayıda basın mensubunun katıldığı toplantıda Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal “Başakşehir Belediyesi projede Living lab kapsamında teknolojik bir alt yapı kuracak. Böylelikle akıllı evlerin, akıllı şehirlere dönüşmesi ve vatandaşın kamu hizmetlerinden daha kolay faydalanabilmesi sağlanmış olacak” dedi.

 “Projenin her aşamasına müdahale edebiliyoruz”

Bahçeşehir Gölet Restaurant’ta kahvaltı ile başlayan toplantıda projenin ayrıntıları Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Gül inşaat yönetim kurulu başkanı Ali Gül tarafından basın mensuplarına anlatıldı.

Belediye Başkanı Mevlüt Uysal “Hasılat paylaşımı ile inşaat projesi yapan ilk belediyeyiz. Bu projelerin ilkini “Maravera Başakşehir”de gerçekleştirdik. Şimdi ise iki ay önce çalışmalarına başladığımız Sofa Bahçeşehir’e başladık. 120 konut ve 28 işyerinin bulunduğu butik bir proje. Burayı arsa olarak satmış olsaydık Belediyemize geliri 10-15 milyon lirayı geçmezdi, kar paylaşımı ile yola çıktığımız bu çalışmada Belediyemiz proje hasılatının %54’ünü elde edebilecek. Yaklaşık olarak da bu 50 milyon üzerinde gelir demek. Arsa sahibi olduğumuz içinde projenin daha kaliteli olması adına her aşamasına müdahale etme şansımız oluyor” dedi.

 Sofa Bahçeşehir, İnnovatif yapısıyla da dikkat çekiyorBaşkan Uysal, projenin teknolojik alt yapısına da dikkat çekerek “İlçemizin nüfusunun 800 bine ulaşacağını hesaplıyoruz. Başakşehir’in %75’i yeniden yapılanacak. Bu alanları da daha özenli yapılanmalar ve alt yapılarla donatmaya çalışıyoruz. Türkiye’de ENOLL tarafından Living Lab yetkisi verilen ilk belediyeyiz. Bu teknoloji sayesinde her eve 1GB internet erişimi sağlanacak. Akıllı evlerin akılı şehirlere dönüşmesi ve şahısların kamu hizmetlerinden daha verimli, hızlı yararlanması sağlanmış olacak. Evin hanımı ekran üzerinden komşusundan yemek tarifi alabilecek, çocuğunun servisinin yol güzergahı boyunca takip edebilecek, belediyeye gelmeden ekranından başkanına ulaşabilecek” dedi.

Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, projedeki evlerin yüksekliklerinin uygun olduğunu belirterek “Binaların yükseklikleri arkada kalan evlerin manzarasını kapatmayacak şekilde inşa ediliyor. Bu proje özel sektöre de örnek olacaktır. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum, hayırlı olsun” dedi.

 “Sofa Bahçeşehir” Aralık 2014’de teslim edilecek

Gül İnşaat yönetim Kurulu Başkanı Ali Gül, projenin teknik ayrıntılarını verdi. “Projemiz Bahçeşehir Gölet’in yakınında sosyal alanları ile fark oluşturacak bir proje. Yatay bir konseptte yapıldığı içinde katları bölge için hayli alçak. Projede ev sahibi olacaklar %1 KDV uygulamasından faydalanacaklar. Teraslı konutlarımızın da yer aldığı Sofa Bahçeşehir’de 120m2’den 287m2’ye kadar alternatifler var. 120 bin lira’dan başlayan fiyatlar 780 bin lira’ya kadar değişebiliyor. Proje içersinde büyük bir market yer alacak, dükkanların satışını ise açık artırmayla gerçekleştireceğiz. Proje Aralık 2014’de teslim edilecektir” dedi.

Toplantıdan sonra basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Belediye Başkan’ı Mevlüt Uysal ve Gül İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gül hatıra fotoğrafı çektirdi.

 Başakşehir Belediyesi

4Y3W5495

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica