Başakşehir’e iki yeni Bilgievi daha açıldı

IMG_1573Başakşehir Belediyesi Güvercitepe mahallesinde iki yeni Bilgievi açarak, ilçede ki Bilgievleri’nin sayısını beş’e çıkarttı.

Pek çok farklı alanda verdiği eğitimlerle ilçe çocuklarının okul başarılarını artıran ve sosyalleşmelerine ortam hazırlayan Bilgievleri’nin açılış törenine katılan Ak Parti 3. Bölge Milletvekili Tülay Kaynarca “Bilgievleri gibi hizmetlerle çocuklar beynini, vaktini her şeyini verdiğinde diğer kötü alışkanlıklardan uzak kalmayı başaracaklardır” dedi. Açılışta sunucu Kenan Işık, tiyatro oyuncusu Cengiz Küçükayvaz öğrencileri yalnız bırakmadı.

Ev sahipliğini Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın yaptığı Güvercintepe ve Akif inan Bilgievlerinin açılışına ayrıca, Başakşehir Kaymakamı Cevdet Can, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baltacı, Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, parti temsilcileri, mahalle muhtarları, STK temsilcileri, çok sayıda öğrenci ve veli katıldı.

 Güvercitepe ve Şahintepe’ye pozitif ayrımcılık yapıyoruz

 Çocukların sevinç gösterileri ile karşıladığı Mevlüt Uysal, ilk olarak beraberindeki heyetle Güvercitepe, ardından da Akif İnan Bilgievi’nin açılışın gerçekleştirdi. Başkan Mevlüt Uysal yaptığı açılış konuşmasında “Açılışı yapmakta biraz geç kaldık, ama iki Bilgievi’ni mahallemize kazandırmış olduk. Güvercintepe ve Altınşehir pozitif ayrımcılık yaptığımız bölgelerimizdir. Şahintepe mahallesinde iki okul açtık, ümit ediyorum ki 2-3 yıl içersinde sınıflardaki öğrenci sayılarını daha da azaltacağız. Bilgievlerimiz yetenekli çocukların bu yetilerini geliştirme noktasında etkileri çok büyük oldu. Bilgievleri’ne devam eden çocuklarımızın okul başarıları arttı” dedi.

 Başkan Mevlüt Uysal, yeni açılacak Bilgievlerinin müjdesini verdi

 Belediye Başkanı Mevlüt Uysal Kayaşaşehir ve Altınşehir mahallelerine de Bilgievi açılacağının müjdesi verdi. Başkan Uysal “Kayaşaşehir ve Altınşehir mahallelerimize de Bilgievi açıyoruz. STK temsilcilerimizle görüşmeler yaptık, bu kurumlar ilerleyen dönemde sadece çocuklarımızın değil, vatandaşımıza da hizmet verecek. Vatandaşlarımız bu kurumlara gelerek belediye ile ilgili şikâyet ve önerilerini iletebilecekler” dedi.

 “Bilgievleri okullarımıza güç veriyor”

 İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baltacı ise yaptığı konuşmada “İlçe okullarımızda ki 47 bin öğrenci Bilgievleri’nden yaralanmayı bekliyor. 5 Bilgievi 5 okul demek. Bu kurumlar okullarımıza güç veriyor. Bilgievlerinin etüt çalışmaları okul ve sınav başarılarını artırıyor. Emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

 Başakşehir Kaymakamı Cevdet Can “Sizler için çalışan bir belediyemiz var. Güvercintepe mahallesinin nüfusu Güngören ilçesi kadardır. Belediyemiz beş yıl içersinde bir yıllık bütçesini eğitime harcadı bu da 350 milyon lira demektir. Belediyemiz devletimizin 2023 vizyonunu yakalamak için çocuklarımıza yatırım yapıyor. Bilgievlerini düşünenleri tebrik ediyorum” dedi.

 Öğrencilerin performansı beğeni topladı

 Bilgievlerinin açılış törenlerinin ardından Akif İnan Bilgievi salonunda öğrenciler katılımcılara hünerlerini sergiledi. İzleyiciler arasında olan sunucu Kenan Işık ve katılımcılar “Eski parayla kim 500 milyar ister” isimli oyunu kahkahalarla izledi. Eğitime gönül vermiş ünlü edebiyatçı “Akif İnan”ın hayatının anlatıldığı sinevizyon gösterisin de yer aldığı etkinlikte, şiir ve dublaj uygulamaları yer aldı.

 “Bilgievleri çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan koruyor”

 Öğrencilerin sergilediği Tiyatroyu beğeniyle izlediğini söyleyen Ak Parti 3. Bölge Milletvekili Tülay Kaynarca,” Ak Parti olarak en önemsediğimiz  çalışmalarımızdan biri Bilgievleridir. Kültür merkezi, bilgievleri, kültür kompleksi, spor merkezi hepsi çok değerli çalışmalar. Bu hizmetlerle çocuklar beynini, vaktini her şeyini verdiğinde diğer kötü alışkanlıklardan uzak kalmayı başaracaklardır” dedi.

 “Bilgievleri klasik belediyecilik anlayışından kurtulmanın bir örneğidir”

 Öğrencilerin yoğun ilgisinden çok mutlu olduğunu, sokağın içindeki tehlikeli unsurlardan çocukların uzak durması için Bilgievlerinin önemli bir paya sahip olduğunu söyleyen sunucu Kenan Işık “Bilgievleri klasik belediyecilik anlayışından kurtulmanın bir örneğidir. Parkları, bahçeleri yaparsınız ama neticede o kaldırım ve bahçeyi doğru kullanacak bir kültürün burada yaşan halka aşılanması yerleştirilmesi gerekir. Çocukluktan başlayarak bu kültürü oluşturmak gerekir. Bunu uygulayabilmenin yegâne yerleri de Bilgievleridir. Takdir edilecek çalışmalar bunlar. Bu projeyi düşünenleri de uygulayanları da tebrik etmek gerekir” dedi.

  “Önce Bilgievleri, sonra kültür merkezleri”

 Oyuncu Cengiz Küçükayvaz ise “Güvercitepeye ilk defa geliyorum, burada çok iyi bir insan potansiyeli olduğunu biliyordum. Ama sanatsal anlamda bu popülâsyonu yönlendirebilecek bir merkezin varlığını ilk defa gördüm. Beş tane bilgievi varmış, bu harikulade. Gençlerimiz için Bilgievleri çok büyük bir avantaj olacaktır. Aileler bunu değerlendirsinler. Gençlerimizin ileri ki yaşantıları için bu yerler çok önemli. Bilgievleri açıldı bir zaman sonra böylesine insan popülâsyonunu için kültür merkezi açılacağını düşünüyorum. Ve bizde gelip oralarda oyun oynayacağız. En büyük isteğimiz bu” dedi.

 Bir çocuk değişir, Dünya Değişir

 8-14 yaş grubundaki çocukların, okuldan arta kalan zamanlarını daha verimli geçirebilmeleri için hayata geçirilen Bilgievleri’ni 11.162 öğrenci aktif olarak kullanıyor. Açılışı yapılan iki Akif İnan ve Güvercintepe Bilgievi’ne ise şu an 3.550 öğrenci kayıt yaptırmış durumda.

IMG_1624

 

IMG_1458

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica