SOKAK HAYVANLARINA BELEDİYE DESTEĞİ

sokak haycvanları (1)İstanbul’da pazartesinden itibaren yoğun bir şekilde devam eden kar yağışı nedeniyle sokak hayvanları yiyecek bulma sıkıntısı ile karşı karşıya kaldı.  Başakşehir Belediyesi ekipleri, hava şartlarının kötüleşmesiyle birlikte yiyecek bulmakta güçlük çeken “Sokak Hayvanları” için, belirlenen noktalara mama bırakarak hayvanlara yardımcı olmaya çalışıyor.

 Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğüne bağlı personelden oluşan ekipler 2 grup halinde, Başakşehir’in belirli bölgelerine mama koyarak sokak hayvanlarının karnını doyurmak için çaba sarf ediyor.

 Özellikle Sokak Hayvanlarının geçiş yolları olarak tespit edilen; Olimpiyat Stadı bölgesi, Kayaşehir Bölgesi, Bahçeşehir ve Başakşehir’in belirli bölgelerine günlük 40-50 kilodan fazla mama bırakarak hayvanlara karlı günlerde yardımcı olmaya çalışıyor.

 Özellikle hava şartlarının güçleştiği dönemlerde gerçekleştirilen özverili çalışma, kış ayları boyunca da aralıklı olarak devam ettirilecek.

Çalışmayı yürüten Başakşehir Belediyesi ekiplerince konuya ilişkin; “Kışın hayvanların aç kalmaması için vatandaşlarımızı da duyarlı olması gerekir. Belediye olarak çalışmalarımızla hayvanların bu karlı soğuk havalarda aç kalmasının önüne geçmeye çalışıyoruz” şeklinde açıklama yapıldı.

Başakşehir Belediyesi Basın Merkezi

sokak haycvanları (3)

sokak haycvanları (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica