Başakşehir Olimpa’da Yangın

Başakşehir Onurkent içinde yer alan OLİMPA alışveriş merkezinde gece çıkan yangın, site sakinlerini paniğe sevk etti.

Bölgeye sevk edilen üç ayrı itfaiye grubu tarafından kısa sürede müdahale edilen yangın büyümeden önlenirken, dumandan etkilenen Erdi KURU isimli AVM çalışanı ambulansla hastaneye kaldırıldı. Alınan bilgilere göre yangın, gece saat 02.30 sıralarında Başakşehir 2. Etap içinde yer alan OnurKent Sitesi’ndeki Olimpa Alışveriş Merkezi’nde meydana geldi.

AVM’nin restaurant ve kafeteryaların bulunduğu çatı katında çıkan yangının çıkış nedeni henüz belirlenemezken, olay yerine Başakşehir, Kocasinan ve Bağcılar İtfaiye grupları sevk edildi. Kısa süre içersinde olay yerine gelen Başakşehir itfaiye ekipleri, alevlere merdiven araçlarıyla müdahale ederek yangının daha fazla büyümesini önledi. Tedbir amacı ile olay yerine gelen Kocasinan ve Bağcılar itfaiye ekiplerinin olaya müdahale etmelerine gerek kalmadan Başakşehir İtfaiye ekipleri yangını kontrol altına aldı.

Bu sırada polis ile site sakinleri arasında kısa süreli arbede yaşanırken, emniyet güçleri, olay yerini güvenlik kordonuna alarak site sakinlerinin giriş-çıkışına izin vermedi. İtfaiye yetkilileri, yangının çıkış nedeninin, yapılacak incelemelerin ardından ortaya çıkacağını duyurdu. Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

4 thoughts on “Başakşehir Olimpa’da Yangın

  1. bizi an be an bilgilendiren BAŞAKŞEHIR TAKIPTE ‘ye teşekkür ediyor , takibini daha aktif bir şekilde sürdürmesini temenni ediyoruz.

  2. Bir vatandaşımızın dumandan etkilendiği söleniyordu umarım durumu iyidir Tüm basaksehir halkına geçmişsolsun..

  3. arkadaşımız şuan yogun bakım da umarım iyi olucak aşırı dumana maruz kaldıgı için hayati tehlikesi devam ediyor dua edin arkadasımız için..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica