Bilgievi Öğrencileri’nden Anlamlı Ziyaret

Büyük Fikir Adamı Cemil Meriç, ölümünün 25. yılında adının verildiği Başakşehir Bilgievi öğrencileri tarafından kabri başında anıldı.

 

 Dünyayı Bilgi değiştirir sloganı ile bölge çocuklarının eğitimi ve sosyal yaşantısına önemli ölçüde katkılar sağlayan Bilgievleri, yıl içindeki çeşitli etkinlikleri ile de örnek oluyor.

 

 

Başakşehir 4.Etap ta faaliyet gösteren Cemil Meriç Bilgievi öğrencileri, adını aldıkları büyük yazar Cemil Meriç’i Karacaahmet Mezarlığı’nda kabri başında andı. Bilgievi öğrencilerinden oluşan grup, öğretmenlerinin nezaretinde gerçekleştirdikleri ziyarette merhum Cemil Meriç’in kabri başında dualar okudu.  Ziyarette Şairin akrabaları ve dostları da yer aldı.

 

Bilgievi öğrencileri Meriç ailesi ile aynı sofrada buluştu

 

Merhum yazar Cemil Meriç’in ailesi adına geleneksel olarak verilen yemeğe de katılan Bilgievi öğrencileri Meriç’in aile üyeleri ile sohbet etti, yazarı ailesinden dinleme fırsatı buldu. Zaman zaman duygusal anların da yaşandığı yemekte, Bilgievi öğrencileri Meriç ailesine çiçek takdim ederek unutulmaz anılarla günü noktaladı.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica