Başakşehir 1.Etap Site Yönetimi tarafından ISI PAYÖLÇER SİSTEMİ YAPIMINA BAŞLANDI

Başakşehir 1 Etap site yönetimi tarafından 08.06.2012 tarihinde alınan karar.

Sayın Kat Malikimiz

            Site Yönetimi olarak 16.03.2012 ve 30.04.2012 tarihlerinde sizlere gönderdiğimiz bilgilendirme yazılarında Isı Pay Ölçer Sisteme geçiş yapacağımızı bildirmiştik. Söz konusu yazılarda sisteme geçişin bir zorunluluk olduğu belirtilmişti.

            Daha sonraki çalışmalarımızda dört ayrı firma ile Isı Pay Ölçer sistem kurulumu ile ilgili görüşmeler yapılmış en uygun şartlarda kurulum anlaşması yapılmıştır. ‘İSTA’ firması ile yapılan anlaşma gereği 04.06.2012 tarihinde yer teslimi yapılmış, 06.06.2012 tarihinde bloklarda sistem kurulum çalışması başlamıştır.

            Anlaşmaya göre sistem kurulum bedeli olarak A ve B’ler 384.TL, C ve D’ler 462.TL, D03 Blok 468.TL, D09 Blok 366.TL, D12 Blok 474.TL olarak ödeme yapacaklardır.Ödemeler nakit olarak yapılacaktır. Kredi Kartı geçerli değildir. Okuma bedeli olarak da 2,50.TL+ KDV aylık ücret ödenecektir. Okuma bedeli kalorifer yandığı aylarda ödenecektir.

            Sistem okuma dönemi başlangıç itibariyle iki (2) yıl sabit ücretle okuma hizmeti, kdv hariç 2.50 TL fatura verilecektir. İki yıl sabit ücret süresi bittiğinde artışlar bir önceki yılın TÜFE artış oranı kadar okuma ücretine artış yapılacaktır.

            Değerli Sakinlerimiz,

            06.06.2012 tarihinde Isı Pay Ölçer sistem kurulumuna A01 bloğumuzdan başlanmıştır. Onu A02, A03, A05 bloklarımız birer gün ara ile takip edecektir.

            Isı Pay Ölçer sistem kurulum çalışmaları 15 günlük programlar halinde sürdürülecektir. Sistem kurulumu yapılacak bloklar 3 gün (üç gün) önceden bloklara ve kat sakinlerimize duyurulacaktır.

            Bloklarımızda yapılacak olan Isı Pay Ölçer sisteminin montajının sorunsuz tamamlanabilmesi ve sonrasında sistemin sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için daire sakinlerinin dikkat etmesi gereken hususlar şunlardır;

  • · Blokta Isı Pay Ölçer sisteminin kurulacağı tarihte, en az 1 kişinin hanede hazır olması montajın gerçekleştirilebilmesi için büyük önem taşımaktadır. Çeşitli sebeplerle bu tarihte evde bulunamayacaksanız; lütfen montaj ekibine eşlik etmesi için birinden yardım isteyiniz. Belirtilen tarihte evinde bulunmayan kişilerin montajı ek servis ücreti karşılığında yapmak zorunda kalınacaktır.
  • · Termostatik Radyatör Vanası (TRV) ve pay ölçer montajı yapılacak radyatörlerin montaja uygun hale getirilmesi gereklidir. Radyatörlerin etrafına çevreleyen kajların (dekoratif mobilya) kaldırılması, ağır mobilyaların çekilmesi gibi işlemler montaj ekibi gelmeden önce tamamlanmış olmalıdır. Radyatör üzerindeki kajların tekrar kullanılacağı durumlarda, uzaktan hissedicili ürünler kullanılacaktır ve bu ürünlerin hissedicileri kajların üzerine monte edilecektir.
  • · Montaj tamamlandıktan sonra, sistemin kontrolü için tesisata su basılacağı sırada daire sakinlerinin evde bulunması; meydana gelecek olan akma, sızma gibi olası problemleri personelimize anında bildirilmesi gereklidir. Aksi halde meydana gelebilecek zararlardan firma ve Site Yönetimi mesul değildir.
  • · Montaj tamamlandıktan sonra, sisteme su basılırken vanalarınızı tam açık (5 konumu) durumda bırakınız. Aksi halde su verme işlemi esnasında radyatörünüzden su akışı tam olarak sağlanmayacak ve radyatörünüzde hava oluşacaktır. Bu da ısınma sezonunda verimli ısınamamamıza yol açacaktır.
  • · Sistem devreye alındıktan sonra yapılacak radyatör değişimleri yönetim vasıtası ile tarafımıza bildirilmeli, takılan TRV ve pay ölçerler sadece yetkili personelimiz tarafından değiştirilmelidir. Bu değişimler için cihaz ve servis ücreti alınacağından; bu tarz bir değişiklik yapılması düşünülüyorsa montaj öncesinde tamamlanması gerekir.

             Doğalgaz şofben dönüşümlerinde olduğu gibi Isı Pay Ölçer Sistem kurulum çalışmaları süratle ve eksiksiz tamamlanmaya çalışılacaktır. Bu konudaki çalışmalarımıza vereceğiniz desteğe şimdiden teşekkür ediyor, sistemin sizlere ve sitemize hayırlı olmasını diliyoruz.

BLOK SAKİNLERİNİN DİKKATİNE

ISI PAYÖLÇER SİSTEM YAPIMINA BAŞLANILMIŞTIR. HER HAFTA CUMA GÜNLERİ 1 HAFTALIK PLANLAMA YAPILARAK, ÖNÜMÜZDEKİ 1 HAFTA YAPILACAK BLOKLARA DUYURU VE İLANLAR DAĞITILMAKTADIR. MONTAJI YAPILMIŞ VE YAPILACAK OLAN DAİRELER, PEŞİNAT VE İLK TAKSİT ÖDEMESİNİ HAZİRAN AYI SONUNA KADAR SİTE YÖNETİMİNE NAKİT OLARAK YAPMALARI GEREKMEKTEDİR. DİĞER TAKSİT ÖDEMELERİNİN SON ÖDEME TARİHİ HER AYIN SON GÜNÜDÜR. KREDİ KARTI GEÇERLİ DEĞİLDİR
PEŞİN ÖDEMELERDE İNDİRİM UYGULANMAMAKTADIR.
AŞAĞIDA BELİRTİLEN TUTARLAR, BLOKLARDAKİ STANDART PETEK SAYISINA GÖRE HESAPLANMIŞTIR, EKSİK VEYA FAZLA PETEĞİ OLANLAR AYRIYATEN HESAPLANACAKTIR

Başakşehir 1.Etap Site Yönetimi

One thought on “Başakşehir 1.Etap Site Yönetimi tarafından ISI PAYÖLÇER SİSTEMİ YAPIMINA BAŞLANDI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica