Bahar Başakşehir’e “şenlikli” geldi

Baharın kendini hissettirdiği bu günlerde Başakşehirliler Baharın gelişini görkemli bir “Şenlik”le kutladı. Horonlu, balık ekmekli, sucuk ekmekli bir şenlikle yapılan kutlama katılımcılara neşe dolu anlar yaşattı.

 Başakşehir Belediyesinin katkılarıyla, Başakpazar Fuar ve Sergi alanında gerçekleşen Şenlikte; türküler söylendi, horonlar oynandı. Çeşitli ikramların da yer aldığı “Bahar Şenliği” katılımcılar eğlenceli ve renkli bir gün geçirdi.

 

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, vatandaşlara balık ekmek ikram etti

 Ak Parti İstanbul 3.Bölge Milletvekili Harun Karaca, Ak Parti Tokat Millet Vekili Zeyid Aslan, Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın da katılarak balık ekmek dağıttığı şenlikte vatandaşlar doyasıya eğlendi. Şölende Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal vatandaşlara balık dağıtırken uzun süre onlarla sohbet etti.

 Vatandaşlara ‘da hitap eden Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal “İlçemizin dinamik yapısını oluştururken; vatandaşımıza ıssız bir Başakşehir değil, aksine doğayla özdeş bir yaşam; yaşayan bir şehir vaat ettik. Allah’a şükür Huzurlu, keyifli, coşkulu ve kaliteli bir yaşam sözümüzü yerine getirerek yüzleri güldürdük. Hizmet anlayışımızda, hep paylaşmayı baz aldık. Şimdide bahar coşkunuzu, şenliğimizde paylaşmaya geldik” dedi.

 Başakşehirimiz akşamları halkının başka ilçelere gidilen değil, aksine misafir kabul eden bir ilçe haline getirme çabamız devam ediyor diyen Uysal “Esnaflarımız yıl boyunca para kazanacağımız bu halka bir kez olsun biz ikramda bulunalım dediler ve bu Bahar şenliğinde biz buluşturdular. Bu şenlik bundan sonra geleneksel hale dönüştüreceğiz.

 Doyurucu Bir Şenlik

 Gelenekselleştirilerek her sene tekrarlanacak olan Bahar Şenliğine Başakşehirden ve komşu ilçelerden yaklaşık 20 bin kişi katıldı. Katılımcılar balık ekmek, sucuk ekmek, taze bahar meyve ikramlarının yapıldığı doyurucu bir şenlikte,  5 ton balık, 500 kilo sucuk ve 1 ton meyve vatandaşlara ikram edildi.

 Turgay Başyayla türküleriyle coşturdu

 Çocuklara yönelik kukla showlar, çeşitli gösteri ve aktivitelerin yer aldığı Bahar Şenliğinde, Karadeniz horon ekibinin gösterileri beğeni toplarken, sanatçı Turgay Başyayla kendisine eşlik eden halk oyunları ekibi ile yedi bölgeden seslendirdiği türküleriyle vatandaşları coşturdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica