Başakşehir’de 23 Nisan’a coşkuyla kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 92.Yıldönümü Başakşehir’in farklı platformlarında coşkuyla kutlandı. Behçeşehir Gölet tören alanında resmi tören gerçekleştirildi, Belediye Başkanı Mevlüt Uysal koltuğunu 7.sınıf öğrencisi Bektaş Dinlere bıraktı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında her yıl sembolik olarak gerçekleştirilen makam devir teslim töreninde, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın makam koltuğuna bu yıl Mahmut Şevket Zırh İlköğretim Okulu 7. Sınıf Öğrencisi Bektaş Dinler oturdu.


Başakşehir Belediye başkan yardımcıları ve birim müdürleri tarafından karşılanan Mahmut Şevket Zırh İlköğretim Okulu öğrencileri, tanışma merasiminden sonra taleplerini dile getirdi. Makam koltuğuna oturan Bektaş Dinler, Başakşehir’de tüm dış cephe boyarlının aynı olmasını, okulların daha çok yeşil alana kavuşturulması ve belediyenin ilçedeki eğitim eksikliklerini gidermelerini istedi.

Öğrencilerle toplu fotoğraf çekiminden sonra çeşitli hediyeler verildi.

23 Nisan Coşkusu Bahçeşehir Gölet tören alanına taşındı

Gölet tören alanında yapılan kutlamalara Vali Yardımcısı Emin Alıcı, Başakşehir Kaymakam Vekili, Garnizon Komutanı Yarbay Taner Aydın, Başakşehir Belediye Başkan Yardımcıları Yasin Kartoğlu, Haluk Dikbaş, Nurettin Ertemel, Fazlı Korkut, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baltacı, İlçe Emniyet Müdürü Ekrem Güneysi, İlçe Müftüsü Ahmet Bilgi Başakşehir’de bulunan siyasi parti temsilcileri, kamu ve sivil toplum kuruluş temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tören, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk,  silah arkadaşları ve Kurtuluş Savaşımız başta olmak üzere bütün şehitlerin anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ve Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasıyla başladı.

Çocuklarımıza armağan olarak verilen bu bayramın sahibinin çocuklarımız olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baltacı, “Çocuklarımız, büyük zorluklarla kazanılan ulusal egemenlik değerlerine sahip çıkmak zorundalar. Bu değerleri de biz yetişkinler çocuklarımıza aşılamalıyız. Bayramlar önemi birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz ve millet olarak tasada ve kıvançta birlik olduğumuz günlerdir. Bu cennet vatanı canları ve kanlarıyla bizlere emanet eden atalarımızı rahmetle anmalıyız” dedi.

Okullarda yapılan resim, şiir, kompozisyon yarışmalarında başarı kazanan öğrencilere ödüllerini Vali Yardımcısı Emin Alıcı, Başakşehir Kaymakam Vekili, Garnizon Komutanı Yarbay Taner Aydın ve Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yasin Kartoğlu verdi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına sergiledikleri renkli ve coşkulu gösterilerle sahip çıktıklarını gösteren öğrenciler izleyicilerden büyük alkış aldılar. Tören tüm okul öğrencilerinin hep birlikte açtıkları Türk Bayrağı gösterisiyle son buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica