Başakşehir’de Kutlu Doğum bir başka güzel…

‘’Hep beraber bir gül mevsiminin içinden geçiyoruz,Gül mevsiminiz Kutlu olsun…’’

Başakşehir Belediyesi’nin Kutlu Doğum Haftası çerçevesinde düzenlemiş olduğu programların üçüncüsü Çınar kongre Merkezi’nde büyük bir coşkuyla gerçekleşti.

Etkinliğe; Başakşehir Kaymakamı Cevdet Can, İstanbul İl Müftü Yardımcısı  Veysi Batur, Başakşehir Müftüsü Ahmet Bilgi, Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, Ahmet Özhan, Prof. Dr. Mustafa Karataş, Başak Mahalle Muhtarı Ömer Özkan ve çok sayıda davetli katıldı.

Programın sunuculuğunu yapan Selahattin Kocaaslan, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a düzenlenen gece için teşekkürlerini iletti. Katılımcılar, İstoç Camii İmam Hatibi Bünyamin Topçuoğlu’nun okuduğu Aşr-ı Şerif  ile Kuran-ı Kerim ziyafeti yaşadı.

‘’Bugün Müslümanların en büyük problemi Efendimizi anlayamamak’’

Başakşehir Müftsü Ahmet Bilgi, Peygamber Efendimizin doğumunu anlatan bir şiir okuduktan sonra ‘’14-20 Nisan’da düzenlenen Kutlu Doğum artık ‘1 ay’a yayılmış durumda. Kutlu Doğum programları her gün gece ve gündüz olmak üzere konferans, panel, açılış konuşmaları, kadınlara özel programlar ve çeşitli yarışmalarla devam ediyor. Peygamber Efendimizi anlamak için hazırlanan bu programlar daha önceleri il ve ilçe müftülükleri ile panel şeklinde kutlanıyordu. Artık yurtiçinde ve yurtdışında başta belediyemiz olmak üzere her geçen gün büyük bir coşkuyla kutlanmakta’’dedi.

Bu yıl ki kutlu doğum haftası temasının ‘kardeşlik hukuku’ olduğunu belirten Bilgi, ’’İman etmedikçe cennete giremezsiniz. Birbirinizi sevmedikçe iman etmiş sayılmazsınız’’diyerek, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

‘’Sen bize kardeşlerim dedin ve biz seni görmeden sevdik…’’

Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş da Efendimize Salat-u Selamlar getirerek başladığı konuşmasında, ‘’Aradan 14 asır geçti. Sana olan hasretimizle salonlar dolduruyoruz’’ dedi.

 İzleyicilere Peygamber aşıkları diye hitap eden Prof. Dr Mustafa Karataş ise ‘’Bizi insan olarak yaratan, iman ve akıl bahşeden, bizi birbirimize kardeş yapan Allah’a hamdolsun. Kainatı nurlandıran, Peygamberlerin son halkası Hz. Muhammed’e salat olsun. Allah-u Teala hepimizi kardeş eylesin’’dedi. Bu yıl kutlu doğum haftasının konusu olan kardeşlik hukukundan bahseden Karataş, kardeşliği zedeleyen alametleri ile münafıklık alametlerini anlattı. İslam’ın günah ve haram kıldığı davranışlardan bahseden Karataş, ‘’Günümüzde insanlar birbirinden emin değil. Fakat Peygamberimizin en önemli  özelliği emin olmasıdır’’ dedi.

‘’Bugünün Müslümanları’nın sözü senet olmaktan çıkmıştır…’’

Prof. Dr. Mustafa Karataş devam ettiği konuşmasında, ’’Bu salonu hıncahınç dolduran insanlar Peygamber sevgisinden ayakta da olsa saatlerce  burada bulunuyorlar. Birbirini Allah için sevenler arş-ı ala da Allah’ın özel misafiri olacaktır’’ diyerek, kardeşlik hukukunun ne kadar önemli olduğunu tekrar etti. Karataş’ın, ‘’Allah bizi birbirimizin elinden tutarak cennete götüren kardeş eylesin’’ sözleri uzun süre alkışlandı. İstanbul İl Müftü Yardımcısı Veysi Batur, konuşmasının ardından Mustafa Karataş’a gül demeti takdim etti.

Okuduğu şiir ve naatlarıyla bilinen Dursun Ali Erzincanlı da salonda duygu dolu anlar yaşattı. Erzincanlı çiçeğini Başakşehir Müftüsü Ahmet Bilgi’nin elinden aldı.

‘’Kalpten kalbe yol vardır derler’’

Söylediği ilahileri ile izleyenlere duygusal anlar yaşatan Ahmet Özhan  ise ’Aşk kağıda yazılmıyor. Dile de gelmiyor ancak gönülde hissediliyor’’diyerek, Efendimizi anmak ve anlamanın her şeyin önünde olduğunu söyledi. Çiçeğini Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcı Haluk Dikbaş ve Başakşehir Kaymakamı Cevdet Can’ın elinden alan Ahmet Özhan, ’’Bir bina nasıl temelsiz ayakta duramazsa Nur-u Muhammed’in en önemli temelini unutmak söz konusu olmamalı’’diyerek Salat-u Selamlarla konuşmasını sonlandırdı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica