Başakşehirliler Vadide eylem yaptı “Kiler vadiden elini çek“

 Kiler Holding’in Vadi’de yapacağı Rezidansa karşı çıkan Başakşehir 4.ve 5.Etap site sakinleri Sular vadisinde yürüyüş ve basın açıklaması yaparak yapılacak Rezidans’ı istemediklerini belirttiler.

 Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu, MHP. İstanbul Milletvekili Atilla Kaya, Saadet Partisi Başakşehir ilçe başkanı Yusuf Güşen ve çok sayıda vatandaşın katıldığı protesto yürüyüşü ve basın açıklaması demokratik olgunluk içinde yapıldı.

 

Yüzlerce site sakini Vadi Center’da başlayan yürüyüşe katılarak park olması gereken bir yerde 25 katlı Rezidans yapılmak istenmesine karşı çıkarak başladıkları yürüyüşü olgunluk içinde MADO’ya kadar yaptılar.

MADO önünde yeni katılımlarla daha da kalabalıklaşan gurup burada hazırladıkları basın açıklamalarını demokratik olgunluk içinde okudular.

Komşu İnsiyatifi ise şunları söyledi

 Komşu insiyatifi yetkilileri ise ilginç konulara temas ettiler. “Komşu inisiyatifi olarak kişisel ikbal peşinde olmadıklarını ifade eden yetkililer biz 4.Etap’ta daire satın alırken sakin ve huzurlu bir ortamda yaşamak istediğimiz için o zamanın parası ile ciddi bir bedel ödeyerek dairemizi satın almıştık.

10 yıldır vadi çalışmasının bitmesi beklerken son aldığımız bilgilere göre dere yatağına 25 kat yüksekliğinde Rezidans ve AVM. Yapılmak istendiğini duyduğumuz zaman bunun doğru olamayacağın düşündük. Yaptığımız araştırmalarda bizzat Başakşehir Belediye başkanı Mevlüt Uysalın olaya yaklaşımı adamların tapulu arsaları istediklerini yaparlar sözü bizi şoke etti dediler.

Kilerin yanı başında villası olan bir inisiyatif üyesi ben 2 tane daha arkadaşımla bir araya gelerek villalarımızı yıkıp yerine 25 katlı rezidans yapmak istesek İBB ve ilçe belediyesi tapulu arsanız istediğinizi yapın diyecekse biz de hemen inşaat başlamak istiyoruz diyerek her tapusu olanın istediği binayı yapamayacağını ifade etmesi ilginç bir benzetme oldu.

3 thoughts on “Başakşehirliler Vadide eylem yaptı “Kiler vadiden elini çek“

  1. sayın Basri bey her isteyen tapulu yerim diye istediği gibi bina yapabiliyor mu. orası kilere babasından dedesinden kalmadı 2002de kiralık iken 2002den sonra satış vadi sözleşmesi ile kilere satış yapılmış 2005 te usulsüz imar değişikliği kat serbest. 4 m yükseklikte ticaret alanı olan yer kilere geçince kat serbest ticaret ve konut alanı olarak değişiklik yapılmış. oranın evveliyatını araştırdınız-mı kimin malını kime nasıl satmışlar ve kime ne rant vadetmişler. orada tüyü bitmemiş yemin hakkı var. acaba vekil olmanın bedelimi. ayrıca vadide bulunan tapulu yerler ede aynı imarı verecekler mi. bu gidişle başak şehir beton yığını olacak. Sayın Basri bey siz Allah aşkına kilerin avukatı mısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica