Kayabaşı Mahalle Muhtarlığı “Kayaşehir” de açıldı

Kayabaşı Mahallesi yeni muhtarlığına kavuştu. Başakşehir Kaymakamı Cevdet Can, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Boğaziçi Yönetim A.Ş. Genel Müdürü İlhan Kartal’ın katılımıyla yapılan törenle açıldı.

Törende konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “100 bin konut ile Kayaşehir başlı başına bir ilçe konumuna geldi. İstanbul da %75’i yeşil alan olan başka bir yerleşim yeri yok. Kayaşehir’de ki bu güzelliği sizler ve biz yerel yönetimler korumalıyız” dedi.

Kayaşehir’e yeni projelerin müjdesini Başakşehir Kaymakamı verdi.

Başakşehir Kaymakamı Cevdet Can muhtarlık açılışında gerçekleştirdiği konuşmasında Kayaşehir de yapılacak yeni hizmetlerin müjdesini verdi.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’dan sonra kürsüye çıkan Cevdet Can ise sözlerini şöyle tamamladı “2008’de boş bir arazi olan Kayaşehir’in 10 sene sonra İstanbul’un en kalabalık bölgesi olacak. İdarecilere büyük görevler düşüyor. Okul sayısının artırılması için çalışmalarımız sürüyor, bir aya kalmaz Başakşehir Devlet Hastanesine bağlı Polikliniğimizi burada açacağız. İnşası bitirilmiş olan Polis Merkezimizi ise yakında hizmete açarak huzurlu bir yer olan Kayaşehir’in bu özelliğini korumuş olacağız.”

Muhtarlık 30 bin Kişiye hizmet verecek

Yapılan konuşmaların ardından ise binanın açılışı gerçekleştirildi. TOKİ Başakşehir emlak yönetim teslim ofisinin de yer aldığı binada 50 bin kişiye hizmet verilebilecek. Kayabaşı Mahalle Muhtarlığı, TOKİ tarafından teslim edilen 17 bin konutta yaşayan 50 bin kişinin ikametgâh, öğrencilerin okul nakilleri gibi işlemlerini gerçekleştirecek.

Adres: 9.bölge Emlak Yönetim Ofisi/Kayaşehir

Telefon: 0212 – 777 2 555

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica