Kiler Grubu Sular Vadisine 25 Katlı Rezidance Yapıyor.

Kiler Gurubu Kiler Marketin şimdi bulunduğu araziyi Kiptaş’tan satın aldığı ve bu arazının üstüne 25 Katlı Rezidance yapacak haberi Başakşehir’de halk arasında konuşulur oldu. Başakşehir 1997 yılında kurulurken ev alanlara sular vadisinde gölet yapılacak diye proje sunuldu ve satışlar öyle yapıldı. Şimdi ise Başakşehir beton şehir olma yolunda hızla ilerliyor. Sular vadisine yapılacak 25 katlı bina hiçte hoş olmayacaktır. Bu haber doğru ise yetkililerin buna dur demelerini bekliyoruz. Başakşehir yeşil bir şehir olmayacak ise İstanbul’da neresi yeşil olacak ?.

6 thoughts on “Kiler Grubu Sular Vadisine 25 Katlı Rezidance Yapıyor.

 1. Güzel vadimizi bu rantçılara kurban etmeyin. Bir kişinin çıkarı için yüzlerce başakşehirliyi mağdur etmeyin. Allah’tan korkun her şey para değildir. Burada mağdur olan insanlar haklarını sizlere helal etmeyecek olursa, kurtuluşunuz nice olacaktır.

 2. BASAKSEHIR DE BU BÖLGEDE 2 SENE ÖNCE OLAN AYAMAMA DERESINDE KILERIN BEKÇİSİNİ ÇATIDAN KURTARILDIĞINI HATIRLAMIYORLAR MI? HİÇBİR GÜÇ SUYUN GÜCÜNÜ YENEMEDİ ONCA INSAN ÖLDÜ, TEM BAĞLANTI DERE YATAĞI TIKANDI DIYE TAŞDI INSANLAR SERVIS ARAÇLARININ İÇİNDE BAĞIRARAK CAN VERDİ..UNUTULDU MU? KILERIN SLOGANI SAĞLAM ZEMINDE INSANA DEĞER VEREN HIZMET ANLAYIŞI AMA BU GERÇEKTEN HAZİN ÇELİŞKİ…IKLIMLER ANORMAL BOZULDU, BU BINA TÜM BASAKSEHIRLILER İÇİN FELAKET OLACAK SADECE 4.ETAP 2.KISIMIN DEĞİL….HERKESIN KONUYA UYANIK YAKLAŞMASI LAZIM DAHA FAZLA KATILIM BEKLIYORUZ.SAYGILARIMIZLA

 3. Değerli Basın Mensubu ,

  Bizler Başakşehir 4.Etap site sakinleri olarak evlerimizin yanı başında DERE YATAĞININ girişinde yapılacak olan KİLLER Gökdelen (Plaza’ya) UCUBESİNİ güneşimizi,rüzgarımızı ve kuşlarımızı mağdur edecek bir yapıyı mahallemize istemiyoruz.

  Başakşehir Sular Vadisini bir dere yatağıdır. Bu yatak boyunca inşaatlar sürmekte ve yenileri planlanmaktadır. Bunlardan biri de Kiler grubunun yapmayı planladığı AVM ve Rezidanstır.

  3 Yıl önce yaşadığımız sel felaketinde İBB.Başkanı Dr.Mimar Kadir Topbaş “dere yataklarında yapılan ne varsa yıkıp geçeceğiz, hiçbir projeye izin vermeyeceğiz” dedi. Ancak bırakın yıkmayı, evimizin önüne Sular Vadisine bir Gökdelen projesi yapılıyor.

  4.Etap Site sakinleri olarak 15.04.2012 Saat : 11.00 da VADİ Center’ın önünde ve MADO’nun önünde disiplin içinde basın açıklamamızı yapıp dağılacağız.

  Torunlarımızın geleceği adına başlatmış olduğumuz protesto ve basın açıklamamıza teşrif ederseniz seviniriz.

  Facebook://Komşu İnsiyatifi
  Komşu İnsiyatifi Sözcüsü
  Sebahattin KILINÇ, Cenap GÜLHAN
  Tel :05324439016, 05333285775
  Mail : kilincsebahattin@hotmail.com, cenapgulhan@hotmail.com

  Tarih : 15.04.2012
  Saat : 11.00
  Yer : Başakşehir Sular Vadisi VADİ (BURGER KİNG) Center önü

 4. SULAR VADİSİNE KULE !
  2002 Yılından beri Sular Vadisi olarak bildiğimiz ve o yıldan bu yana yapımı halen süren, biricik parkımız, yeşil alanımız Sular Vadisi’ne, Kiler Market’in bir AVM ve Rezidans halinde Gökdelen yapacağını bizzat Belediye Başkan’ımızdan duyduk
  Ailemizle birlikte nefes aldığımız, yürüyüş yaptığımız, ferahladığımız yegâne yer olan Sular Vadisi ve yeşil alanlarımız, dere yatakları üzerine çok katlı Alış-Veriş Merkezleri gibi yapılar huzurumuzu, güvenliğimizi, trafiğimizi, alt yapımızı, havamızı, rüzgârımızı, güneşimizi engeller. Başbakan’ımızın kurduğu ve İstanbul’a kazandırdığı bir yer olan Başakşehir’e ve Başakşehir’liye bu bir cezadır, ezadır.
  Bunun yapılmaması için her türlü mücadeleyi biz Komşular yapmalıyız. Bu projeyi, protesto etmek ve sivil vatandaşlar, komşular olarak sesimizi duyurmak maksadıyla 15 Nisan 2012 Pazar günü Vadi Center önünden MADO önüne Basın Açıklaması yapmak istiyoruz. Saat 11.00’de eşofmanlarımızı giyerek bütün Komşularımızı Aileleriyle birlikte Sular Vadisine bekliyoruz.
  Facebook://KOMŞU İNSİYATİFİ

 5. Değerli komşularım;
  4.etap site yönetiminden bugün aldığım bilgiye göre proje iptal edilmiş ancak pazar günü planlanan basın açıklaması yine de aynı saat ve yerde yapılacak.herkese başakşehrimizde huzurlu yaşamlar…

 6. istanbul’un şirin ve yeşil ilçesi olarak bilinen başakşehir böyle bir yapıyla kendi halkını yeşil alan ve şirinliğinden mağdur bırakacak başakşehir’i bu sıfattan (şirin ve yeşil ilçe) tamamen uzaklaştıracaktır. Bunun bir an önce yetkililer bir çözüm bulmalı ve başakşehir halkını bilgilendirmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica