AKOM Kar için gerekli tedbirleri aldı.

Haber Tarihi: 28.02.2012 Saat: 12.00  

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden aldığı bilgiler doğrultusunda alarma geçti.

Yapılan tahminlere göre; Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın , İstanbul  ve özellikle Başakşehir de  dün akşam saatlerinden itibaren önce karla karışık yağmura (sulu kar), ardından da kar şeklinde  yağmaya başladı.    

Kar yağışının Perşembe sabah saatlerine kadar devam etmesi beklenirken, bu gece ile Çarşamba öğle saatleri arasında kuvvetli yağacağı (kar kalınlığı: 5 ila 20 cm aralığında) tahmin ediliyor.

Meteoroloji’den  alınan uyarı doğrultusunda Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, İstanbul İtfaiyesi, İSKİ, İETT,  İSFALT, Emniyet Müdürlüğü, İBB Trafik, Atık Yönetimi, İGDAŞ, Sosyal İdari İşler, Zabıta,  Sağlık ve Sosyal Hizmetler, Ulaşım AŞ, Şehir Hatları, Beyaz Masa, Bedaş ve  Karayolları Temsilcileri saat 15.00 dan itibaren AKOM’ da hazır bulunarak ulaşımda sorun yaşanmaması için çalışmalar sürdürülüyor.

Karla mücadele ekipleri kritik noktalarda konuşlanarak olumsuzlara karşı kürüme ve tuzlama çalışmaları yapacak. 870 araç ve iş makinesi, 2 bin 406 personel ile karlı hava koşullarıyla mücadele edilecek. İlçe Belediye Başkanlıkları da gerekli tedbirleri almaları için bilgilendirildi.

Vatandaşların kar lastiği kullanmaları, emniyet şeritlerini ihlal etmemeleri ulaşım ve kar temizleme çalışmaların daha hızlı yapılması için cadde kenarlarına araç park etmemeleri önem taşıyor. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica