Karaköy açıklarında vapur kazası 09.02.2012

Karaköy açıklarında bu sabah İstanbul Şehir Hatları İşletmesine ait iki yolcu vapurunun birbirine sürtmesi sonucu hafif çapta maddi hasarlı kaza meydana geldi.

Kaza; Kadıköy’den Karaköy’e, 07.45 seferini yapan Mustafa Aydoğdu yolcu vapuru ile Üsküdar’dan Eminönü’ne, 08.00 seferini yapan Aydın Güler isimli yolcu vapurunun birbirine sürtmesi sonucu meydana geldi.

Hava muhalefeti nedeniyle meydana gelen sürtüşme de gemilerde can ve mal kaybı yaşanmadı.

Olayın meydana gelmesinin ardından Aydın Güler ve Mustafa Aydoğdu yolcu gemilerinde bulanan yolcular, güvenli bir şekilde tahliye edildi.

2 thoughts on “Karaköy açıklarında vapur kazası 09.02.2012

 1. ben sabah o gemide yolculuk yapıyordum karaköy iskelesine yanaaşmamıza 5 dakikalık bir zaman kalmıştı ve geminin ön tarafındaydım diğer gemi bizim üzerimize hızla geliyordu iki gemi birbirine korna çaldı ama ikiside hızını kesmedi içerde bulunan insanlar çarpma olucağını anlayın ca kaçmaya başladı kendimizi kapıdan zor attık ve yaklaşık 10 sn ye sonrada gemi çarpıştı size sorarım bu iki geminin de motor arızası mı vardı biri yavaşlıya bilirdi daha kötü bir vaçiada olabilirdi sizler gami sürtmesi diyorsunuz bence bu olay faiada dönebilirdi

 2. CİHAN ARKADAS
  HER HABERİN OLDUGU YERE YAZMISSIN.

  BİR DAHA DİYORUM SEN O GEMİDE YOLCUSUN , BEN İSE DENİZCİ . YAZDIKLARIN CAHİLCE VE BİLGİSİZCE . MUSTAFA AYDOĞDU GEMİSİNDEKİ MEKANİK ARIZADAN DOLAYI OLDU BU KAZA( AMA BUNUN SEBEBİ KESİNLİKLE ŞEHİR HATLARININ YÖNETİM HATASIDIR )

  SEN BİZİ MİNİBÜS ŞÖFÜRÜ SANIYORSUN AMA YOK ÖLE BİR DURUM . GEMİNİN FRENİ YOKTUR. HİÇBİR KAPTANDA SENİN DEDİĞİN GİBİ YARIŞMAZ SÖZ KONUSUN İKİ GEMİNİN KAPTANLARIDA DOSTUR.

  DEDİĞİN TEK ŞEY DOGRU CİDDİ BİR FACİDAN DÖNÜLDÜ.

  BİZİ BU HALE GETİREN , GEMİLERİMİZİ BAKIMINI YAPMAYAN , MESAİLERİMİZİ ÖDMEYEN YÖNETİM BUNLARIN SORUMLUSUDUR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica