A Milli Takım’ın rakibi Hırvatistan

2012 Avrupa Şampiyonası finalleri play-off kurasına ikinci torbadan giren A Milli Takım’ın rakibi belli oldu. Polonya’nın Krakow kentinde çekilen kurada ay yıldızlıların rakibi Hırvatistan oldu.

Polonya ve Ukrayna’nın evsahipliğinde düzenlenecek 2012 Avrupa Şampiyonası finallerine katılmak için play-off oynama hakkı kazanan A Milli Takım’ın rakibi Hırvatistan oldu.

Play-off kuraları Polonya’nın Krakow kentinde çekildi. Kuraya ikinci torbadan giren Türkiye’yi A Milli Takım İdari Menajeri Okan Buruk ile Antrenör Oğuz Çetin temsil etti.

Play-off turunda ilk maçlar 11-12 Kasım’da, rövanşları ise 15-16 Kasım tarihlerinde oynanacak. Şampiyonaya katılacak 16 takımın belirlenmesinin ardından 2 Aralık’ta Ukrayna’nın başkenti Kiev’de grup kuraları çekilecek.

Finallere katılacak 16 takımdan 12’si oynanan grup maçlarının ardından belli olmuştu. Polonya ve Ukrayna’nın direkt katılacağı organizasyon için gruplarını daha önce lider bitirmeyi garantileyen Almanya, İtalya, Hollanda, İspanya ve İngiltere finaller için bileti kapmıştı. Oynanan grup maçların ardından Rusya, Yunanistan, Danimarka ve Fransa gruplarını lider bitirerek finallere gitme hakkı kazanmıştı. İsveç ise “En iyi ikinci” kontenjanından finallere doğrudan giden takım olmuştu.

AY YILDIZLILAR EN KÖTÜ İKİNCİ OLDU
Türkiye elemelerde en kötü ikinci oldu. Ay-yıldızlılar en iyi ikinciler puan hesabında 11 puanda kaldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica