Başakşehir Sokak iftarları başladı

Başakşehir Belediyesi, Ramazan ayı boyunca vereceği sokak iftarlarına, Kayabaşı KİPTAŞ Konutları ve Kayabaşı köy meydanında hazırladığı iki iftar sofrasıyla start verdi.

Mahalle sakinlerini aynı sofranın etrafında bir araya getirmeyi amaçlayan iftar programı, ailelerin yoğun katılımı ile gerçekleşti.Kayabaşı KİPTAŞ konutlarındaki iftara, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım da katıldı.

Mahalle sakinlerinin yoğun ilgisi ile karşılanan Topbaş ve Uysal, masaları tek tek dolaşarak vatandaşlarla selamlaşıp kısa kısa sohbet ettiler.İftar yemeğinden sonra bir konuşma yapan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, sokak iftarlarını düzenlemekle, Ramazanın bereketiyle insanları bir birleriyle tanıştırmayı, aynı masada oturtmayı amaçladıklarını belirtti.

“Bölgemizin en büyük sorunu olan ulaşım meselemiz, inşallah en kısa sürede hallolur. İnanıyorum ki 2012’de bu ve benzeri tüm sorunlarımız ortadan kalkar.” diyen Uysal, Kayabaşı KİPTAŞ konutları sakinlerinin bu sokak iftarları ile birbirlerini daha iyi tanımasını ve asansörde birbirlerine selam veren güçlü komşuluklar kurmasını istediklerini söyledi.

Başkan Uysal, bugüne kadar verdiği destekten dolayı da Başkan Topbaş’a teşekkür etti.Daha sonra söz alan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, vatandaşların Ramazanını tebrik ederek konuşmasına başladı. Topbaş, “Burada az önce ifade edildiği gibi ulaşım sorunu var.

 İETT Genel Müdürüne bunu ileteceğim, Kayabaşı’ndan gelen otobüsler buradan geçmek suretiyle imkanlarını zorlayacaklar.” dedi. Başkan Topbaş, yolların da tüm hızıyla yapılacağını ve yeni otobüslerle ulaşımın kolaylaştırılacağını belirtti.

KİPTAŞ konut projesine Başbakan Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanlığı döneminde başlandığını, Başakşehir’deki konutların o zamanlar alt gelir grubuna hitap ettiğini dile getiren Topbaş, daha sonra buraların değerlenip üst gelir grubuna hitap edecek noktaya geldiğini söyledi. Topbaş, vatandaşların talebi üzerine buraya çocuk oyun alanları ile spor sahası yapılması talimatını da verdi.

Sokak iftarlarının bir diğer adresi ise Kayabaşı mahallesi köy meydanıydı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği iftar programında bir konuşma yapan mahalle muhtarı Doğan Azad, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a, mahallelerine yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti.  

Başakşehir Belediyesi Ramazan Geceleri ile ilgili herşey;

www.basaksehirramazan.com  Adresinde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica