Ahmet Özhan, Başakşehir Ramazan Gecelerinde (Ramazan 1.Gün)

Başakşehir Belediyesi’nin “Başakşehir Ramazan Geceleri” başlığı altında hazırladığı Ramazan etkinlikleri, 1 Ağustos Pazartesi akşamı başlıyor. Belediye, Başakşehir Sular Vadisi, Bahçeşehir Gölet Bölgesi, Güvercintepe Tepe İlköğretim Okulu bahçesi ve Şahintepe Şafak meydanı olmak üzere dört ayrı bölgede, vatandaşların beklentilerini hesaplayarak hazırladığı etkinliklerle Ramazan’ı sımsıcak ve samimi bir şekilde kucaklamaya hazırlanıyor.

1 Ağustos Pazartesi günü, ünlü tasavvuf müziği sanatçısı, dünyanın dört bir yanında verdiği konserlerle adını duyurmuş olan büyük yorumcu Ahmet Özhan sahne alacak. Başakşehir Belediyesi, Ramazan etkinliklerinin ilk misafiri olan Ahmet Özhan’ı, Ramazan etkinliklerinin kalbinin atacağı Sular Vadisi’nde konuk edecek. Mübarek ayın ruhani havasını duru sesiyle taçlandıracak olan sanatçıdan önce, Piyale Paşa Camii imam-hatibi İshak Danış, Kur’an-ı Kerim’le etkinliklerin açılışını yapacak. 

Bahçeşehir Gölet Bölgesi ise, Ramazan programının ilk gecesinde klasik ve etnik müziğin harmanlanacağı bir konsere ev sahipliği yapacak. Müziğin dahi çocuğu Tuluyhan Uğurlu’nun, Mehteran takımı ile vereceği konser, tüm görkemi ile Bahçeşehir semalarında yükselecek. Bestelerinde Doğu ve Batı kültürleri arasında köprü kuran, senfoni orkestrası, mehter takımı, Türk müziği enstrümanlarıyla piyanoyu bir arada kullanarak konserler veren ünlü piyanist, Bahçeşehirlilere unutulmaz bir gece yaşatacak.

Güvercintepeliler Ramazan’a, Tepe İlköğretim Okulu bahçesindeki Uğur Arslan’ın şiir dinletisiyle merhaba diyecek. Ünlü sunucu ve şiir yorumcusuna Serdar Sevinç gitarı ile eşlik edecek.

Şahintepe bölgesinde ise, Şahintepe Dernekler Platformunun hazırladığı özel bir programla Ramazan ayı karşılanacak.

Bunun yanında Ramazan’ın ilk gününden itibaren her akşam, tüm etkinlik alanlarında çocuklar için iftardan sonra birbirinden güzel etkinlikler de gerçekleştirilecek.

Başakşehir sakinlerinin yoğun ilgi ve katılımının beklendiği etkinlikler, Ramazan ayı süresince Kuran-ı Kerim tilavetleri, konserler, söyleşiler, yetişkinlere ve çocuklara yönelik programlar ile devam edecek.

           

Başakşehir Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica