Ramazan, Başakşehir’i ihya edecek

Geçtiğimiz yıl Ramazan ayında düzenlediği etkinliklerle yalnızca Başakşehir’in değil tüm İstanbul’un dikkatini çekmeyi başaran Başakşehir Belediyesi, 2011 Ramazanı için hazırladığı biribirinden önemli programlarla, mübarek ayı adeta ihya etmeye hazırlanıyor.

  Çok yeni bir belediye olmasına rağmen düzenlediği kültür sanat etkinlikleriyle, İstanbul’un birçok köklü ilçesiyle yarışan Başakşehir Belediyesi, bu yıl ki Ramazan etkinlikleriyle yine tüm dikkatleri üzerine çekmeye aday görünüyor.

Belediye, hazırladığı programlarda Başakşehirlilere ve tüm İstanbullulara, Ramazanın ruhuna uygun olarak, birbirinden değerli isimleri ilçede ağırlayacak. Ramazan denince akla gelen birkaç belediyeden biri olma yolunda hızla ilerleyen Başakşehir Belediyesi, bu yıl ki etkinlerle bu özelliğini daha pekiştereceğe benziyor.

 2010 yılında olduğu gibi bu yıl da, Ramazan ayının ruhuna ve manasına uygun programlar hazırladıklarını belirten Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, düzenledikleri tüm etkinliklerde bu hassasiyetle hareket ettiklerini, asla popülizme itibar etmediklerini belirtti. Uysal, “ilçemizde ağırlayacağımız isimleri seçerken, programları ve konuları tespit ederken Ramazanın ruhuna uygun olup olmadığına çok dikkat ettik.

 Onun manevi havasına halel getirmeyecek programlar yapmaya büyük özen gösterdik.” dedi. Mevlüt Uysal, geçtiğimiz yıl, İstanbul’un birçok ilçesinden Ramazan programlarını takip etmek için Başakşehir ileçsine gelen vatandaşlar olduğunu, bu yıl ki Ramazan programlarına da ilginin ciddi bir şekilde artacağını beklediklerini vurguladı. Uysal, gerçekleştirdikleri Ramazan programları ve diğer kültür-sanat etkinlikleriyle haklı bir şöhret yakaladıklarını ve bu yıl bunu daha da pekiştireceklerini sözlerine ekledi.   

Başakşehir Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica