Başakşehir’de kaza 19.06.2011

34 GE 2225 Plakalı araç yol kenarında park halinde bulunan 34 VT 5483 plakalı araca arkadan çarptı. Can kaybının yaşanmadığı kazada maddi hasar meydana geldi.

 Başak mahallesi Mevlana Celaleddin-i Rumi Caddesi’ndeki bu noktada sürekli kaza meydana gelmektedir. Belediyenin tedbir almadığı bu keskin virajda inşallah ölümlü bir kaza meydana gelmez.

Site içinde ana cadde olsa olsa Başakşehir de olur. Bu keskin virajlara yol üstüne uyarıcı yazılar yazılarak araçların yavaşlaması sağlansa ve daha yüksek bariyerler konulsa olmaz mı? Olur, fakat ana cadde olarak kullandırdıkları için bu tedbirler yöneticilerin anlaşılan işine gelmiyor.

Site içinde görev yapan güvenlik kaza yerine geliyor, tedbir alması için yola koyacak hiçbir malzemeleri yok. Sahipsizliğin bu kadarına pes doğrusu. Saat 15.00’de meydana gelen kaza için polis olay yerine saat 16.00’da geldi ve polis gelene kadar kaza yapan araçlar ikinci bir kazaya davetiye çıkarırcasına tam bir saat yol ortasında durdu.

 

Başakşehir’de dikkat edilmesi gereken üç şey var. Birincisi yolların teknik durumu, ikincisi ehliyetsiz araç kullanan gençler. Üçüncüsü hız yapan araçlar. Polisin Başakşehir’de hiç ehliyet kontrol ettiğine şahit olmadık, herhalde Başakşehir’e kırsal bölge muamelesi yapılıyordur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica