Başakşehir’de Muhtarlıklar yenileniyor

Başakşehir Belediyesi, vatandaşların daha iyi koşullarda hizmet alabilmesini ve muhtarların da daha iyi imkanlarla çalışabilmesini sağlamak amacıyla ilçedeki mahalle muhtarlıklarını yeniliyor. Bu çerçevede yenilenen bazı muhtarlıkların açılışı, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın da katıldığı bir törenle yapıldı. Başkan Uysal’ın yanısıra açılışlara Başakşehir Kaymakamı Cevdet Can, İl Genel Meclis Üyesi Zeki Pehlivan, Başkan Danışmanı Ömer Döngeloğlu, Başakşehir Müftüsü Ahmet Bilgi, Başkan Yardımcıları Haluk Dikbaş, Mehmet Şahin, Nurettin Ertemel, Şenol Ercan, Yasin Kartoğlu, birim müdürleri, mahalle muhtarları ve mahalle sakinleri de katıldı.

10 Haziran 2011 Cuma günü saat 14’te gerçekleşen açılışa, Başakşehir Mahalle Muhtarı Fatih Mehmet Yıldırım, “Başkanımıza, bir aydan daha kısa bir süre içerisinde bu binayı tamamladıkları ve vatandaşlarımızın hizmetine soktukları için teşekkür ederiz” derken, saat 15’teki açılışta söz alan Başak Mahallesi Muhtarı Ömer Özkan ise, Başak Mahallesi’ne böyle bir hizmet binası kazandırdığı için Başkan Mevlüt Uysal ve ekibine teşekkür etti.

Başkan Mevlüt Uysal da, Anadolu’da yöneticiler halkın durumunu öğrenmek istediklerinde muhtarlara başvurduklarını, çünkü en iyi fotoğrafı muhtarların çektiğini belirterek, muhtarlıkların önemine vurgu yaptı. Uysal, “Muhtarların vatandaşlarla aramızda bir köprü olmasını ve onların sorunlarını bize taşımalarını istiyoruz. Muhtarlarımızla, bunun için sürekli irtibat halinde çalışıyoruz” dedi. Başakşehir Kaymakamı Cevdet Can da konuşmasında muhtarlıkların önemine değinerek, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Bu açılışlardan önce 7 Haziran Salı günü Bahçeşehir 1.Kısım Mahalle Muhtarlığı’nın yeni hizmet  yerini açan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a, Mahalle Muhtarı Sakine Turhan ve Bahçeşehirliler teşekkür etti. Başkan Mevlüt Uysal açılış sırasında Samsun Çarşamba’dan gelen öğrenciler ve orada okul ihtiyaçlarını karşılayan bağışçılarla da yakından ilgilendi. Uysal, Bahçeşehir’de eski zabıta noktasını muhtarlık binası haline dönüştürdüklerini söyleyerek, “vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda hizmet alabilmesi için elimizden gelen bütün çalışmaları yapıyoruz” diye konuştu.

Bir hafta içerisinde 3 mahalle muhtarlığını, bir kısmını tümden inşa etmek suretiyle yenileyen Başakşehir Belediyesi, muhtarlıkların yeni adreslerinde, vatandaşlara daha ulaşılabilir noktalarda ve daha iyi imkanlarla hizmet vermesine öncülük etmiş oldu.

Başakşehir Belediyesi Basın Merkezi

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica