Diyarbakır’da yıldırım düştü: 3 ölü, 2 yaralı

Diyarbakır’da yıldırım çarpması sonucu 3 kişi hayatını kaybederken 2 kişi de yaralandı.

Diyarbakır merkez ve ilçelerinde aniden başlayan gök gürültüsü ve yağmur 3 cana neden oldu. Diyarbakır merkez ve Hani ilçesinde aynı anda yıldırım düşmesi sonucu 3 çocuk hayatını kaybetti. 2 çocuk da yaralandı. Diyarbakır’da olay Kayapınar ilçesi Diclekent semtinde meydana geldi. Tekel binalarının arka kısmında hayvanlarını otlatan Ali Gezek(15), Mehmet Eken ve Ömer Eken’e yıldırım çarptı. Ali Gezek(15), Mehmet Eken olay yerinde hayatını kaybederken Ömer Eken isimli çocuk ise Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesinin acil servisine sevk edildi.

  Hani ilçesindeki olay ise Anıl Köyü’nde meydana geldi. Yıldırımın çarptığı Şükriye Öner(15) hayatını kaybetti, Hilal Tokdemir ise ağır yaralı olarak Dicle Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Diyarbakır’daki olayda hayatını kaybedenlerin yakınları yıldırımın düştüğü yerde gelerek sinir krizleri geçirdi. Yerdeki cesetleri gören çocukların aileleri gözyaşlarına hakim olamadı.

 VALİ VE EMNİYET MÜDÜRÜ OLAY YERİNDE İNCELEME YAPTI

 Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak ile Diyarbakır Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, yıldırımın düştüğü alana gelerek incelemelerde bulundu. Vali Toprak, olay ile ilgili Sağlam’dan bilgi aldıktan sonra yıldırımın yaktığı çocukların ayakkabısını inceledi.

(CİHAN)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica