Zokora İmzaladı

Trabzonspor’un Sevilla’dan transfer ettiği Didier Zokora, kendini bordo mavili renklere bağlayan sözleşmeyi imzaladı. Basın toplantısında konuşan Zokora hayatında böyle ilgi görmediğini söylerken Karadeniz kulübüne gelmesinde paranın önemli olmadığını da sözlerine ekledi.

Trabzonspor’un Sevilla’dan transfer ettiği Fildişili orta saha Didier Zokora kendini bordo mavili renklere bağlayan imzayı attı. Karadeniz ekibi ile 4 yıllığına anlaşan Zokora “Trabzonspor’a geldiğim için çok mutluyum. Spor Toto Süper Lig’in çok kaliteli olduğunu biliyorum. Daha önce Fransa’da, İngiltere’de ve İspanya’da oynadım. Şimdi tüm gücümü Trabzonspor için harcayacağım. Taraftarlar beni çok mutlu etti. Ben hayatımda böyle bir ilgiyle karşılaşmadım” diye konuştu.

DİDİER DROGBA HAKKINDA NE DEDİ?
“İngiltere’den Sevilla’ya gidişim de ani olmuştu. Buraya gelişim de bu şekilde. Bana burada çok ilgi gösterdiler ve şampiyonluğu son anda kaçıran bir takıma geldim. Para benim için önemli değildi” açıklamalarında bulunan Zokora adı Galatasaray ile anılan vatandaşı Didier Drogba hakkında ise “Benim gibi Drogba gibi futbolcular Türkiye’ye katı sağlayacaktır. Gelmesine olumlu bakıyorum. Burada da büyük kulüpler var. Katkı yapacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı, Trabzonspor ile anılan Romaric hakkında ise “Romaric benim milli takımdan da arkadaşım ama transferi başkan bilir. Ben de medyadan takip ediyorum” dedi.

Drogba lakabı hakkında ise “Afrika’da bana “maestro” derlerdi. Fakat benim tercihim Zokora. Çünkü babamın adı” dedi. Daha önce Galatasaray’da oynayan Kader Keita ile konuştuğunu belirten Zokora “Onun tavsiyeleri üzerine buraya geldim” diye konuştu.

Zokora’nın 15 numaralı formayı giyeceği açıklandı.

“ÖNCELİĞİMİZ FORVET TRANSFERİ”
Trabzonspor Asbaşkanı Hasan Yener  “Bu yıl hem Türkiye’de hem de Avrupa’da iddialı olacak bir kadro yaratacağız. Zokora da bu isimlerden bir tanesi. Zokora’nın başarılı olacağına inanıyorum” diye konuştu. Hasan Yener önceliklerinin forvet transferi olduğunu söylerken geçen seneden daha güçlü bir kadro oluşturacaklarını söyledi.

“HENRİQUE İLE PRENSİPTE ANLAŞTIK”
Hasan Yener “Selçuk’un takımdan ayrılması bizim için tabii ki kayıptır. Zamanında Trabzon’dan birçok futbolcu ayrılmıştır ama yeri doldurulamayacak oyuncu yoktur. Biz Zokora’yı Selçuk’un yerine transfer etmedik. Uzun zamandan beri takibimizde vardı. Henrique ile de prensipte anlaştık. Ufak tefek problemlerden sonra onu da kadromuza katacağız” dedi.

Haber Kaynağı: www.ntvspor.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica