PTT, Şahintepe’de yeni şubesini açtı

Başakşehir Şahintepe Mahallesi’nde,  27 Mayıs Cuma günü bir PTT şubesi açıldı.

 Açılışa; Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın yanısıra  Başkan Danışmanı Ömer Döngeloğlu Başkan Yardımcıları, Haluk Dikbaş ve Yasin Kartoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Ekrem Güneyisi, Mahalle Muhtarı Erol Çapan ve Şahintepe Mahalle sakinleri katıldı.

Başakşehir Belediyesi’nin bakım ve onarımını yaptığı muhtarlık binasında bulunan PTT şubesi, Şahintepeliler’in her türlü posta ve tahsilat hizmetini karşılayacak.

 Başkanımız Mevlüt Uysal, verdiği bütün sözleri tuttu

 İlk seçimden bu yana Başkanımız verdiği bütün sözleri tuttu diyen Şahintepe Mahalle Muhtarı Erol Çapan; “Sağlık ocağı, muhtarlık binası, okul derken şimdide PTT açılışıyla tüm sözler yerine geliyor.İnanıyorum ki bu hizmetler artarak devam edecek” diyerek teşekkürlerini iletti.

 Şahintepe’ye bakış açısı değişti

 Şahintepe’nin 30 yıllık bir hizmet alacağı var diyerek her konuşmasında bunu dile getiren Mevlüt Uysal; “Artık gerek bu bölgede gerekse siyasette Şahintepeye bakış açısı değişti. Bu bakış açısı değiştikten sonra herkes omuz omuza verdi. Büyükşehirden her türlü desteği aldık. Şahintepe’ye bugüne kadar yapılmayan hizmetleri daha hızlı yaptık, bu söylediklerim Altınşehir ve Güvercintepe Mahalleleri içinde geçerlidir. Alt yapı çalışmaları büyük  yatırımlar, bu konuda Büyükşehir Belediyesi de destek veriyor ve İski, Bedaş gibi kurumlarda yatırımlara başlayacak. Problemlerinizi en iyi siz anlar ve çözümlersiniz bu konuda omuz omuza vermeniz gerekmektedir. İnanıyorum ki 3 yıl sonra seçim için gelecek belediye başkanları 2009 da konuşulanların hiç birisini konuşmayacak.” dedi.  

 Elektrik, telefon, havale, çek, ödeme işlemleri UPT(Ucuz Para Transfer) gibi işlerini kendilerine çok uzak yerlerde gerçekleştirmek zorunda kalan ve bu konuda sıkıntılar çeken Şahintepe Mahalle sakinleri, işlerini halletmek için Halkalıya kadar yol almak zorunda kaldıklarını, PTT şubesinin mahallelerinde olmasından dolayı memnuniyetlerini belirttiler.

 Başakşehir Belediyesi Basın Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica