Kırgız Heyet’in Başakşehir Ziyareti

Dost ülke Kırgızistan’dan gelen bir heyet Başakşehir’de Mevlüt Uysal’ın konukları oldu.

 Belediye başkanları, meclis başkanları, gazeteciler, müdürler ve danışmanlara kadar bir çok yetkilinin yer aldığı heyet;   21 Mayıs Cumartesi günü Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ı ziyaret ederek, Başakşehir hakkında bilgiler aldılar.

 

Yaklaşık 30 kişilik olan heyette: Bişkek, Nookat, Djelal Abad, Kant, Kara Balta, Karakol, Kyzly-Kiya, Nooken, Naryn, Panfilov, Sulyukta, Talas, Kadamjaiskii, Taşkömür, Uzgen, Maylı, Karakul, Karasu, Çolpon gibi kent yönetimlerinden görevliler de yer aldı.

Başkan Mevlüt Uysal ve heyet  birlikte yemek yedikten sonra, iki ülke arasındaki yerel yönetimler hakkında konuştu. İlçemizde ki yerel yönetim çalışmalarını değerlendirdiklerini söyleyen Kırgız heyet; Başkan Mevlüt Uysal’ı yaptıkları çalışmalarından dolayı tebrik ettiler.

 Kırgızistanlı heyet, Uysal’a Koç boynuzundan yapılan koç figürü ve sığır derisinden yapılan bir tablo hediye ederek ülkelerine davet etti. Ayrıca Bahçeşehir Mahallesi’ni gezerek bölgede yapılan çalışmalar hakkında da yerinde bilgiler aldı. Gezi süresince bölgenin sosyo-ekonomik durumu hakkında ayrıntılı bilgiler verildi ve yerel yönetimler bazında iki belediyenin örnek alabileceği noktalar üzerinde konuşuldu. Kırgız heyet, Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ile birlikte çektirilen hatıra fotoğrafın ardından ülkelerine uğurlandı.

Haber Kaynağı : Başakşehir Belediyesi Basın Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica