Şamlar Mesire Alanı Yeni Sezona Hazır

Başakşehir’de yaz döneminin başlamasıyla ailelerin ve derneklerin oldukça rağbet gösterdiği Şamlar Mesire Alanı yeni sezona hazırlanıyor.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın “Piknik yapmaya gelen tüm vatandaşların iyi koşullar ve imkânlarda vakit geçirebilmesi” için Fen işleri ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne verdiği talimat üzerine, çalışmalara başlandı.

Ekipler önce İstiklal Caddesi üzerindeki 3,5 km’lik alanı betonarme duvar ve çit ile kapatarak içeri giriş ve çıkışları kontrollü hale getirdi. Böylelikle daha güvenli bir bölge haline gelen Mesire Alanında, yolların temizlenmesi ve açılmasından, alandaki umumi tuvaletlerin bakımına, alanda bulunan çeşmelerin tamirinden, değiştirilmesine kadar her bölgede çalışmalar yapıldı.

 İnsan sağlığı ve yararı gözetilerek çalışmalarını sürdüren yetkililer, spor yapılacak alanların, suni çimlerin ve tel örgülerin değiştirildiğini, oyun grupları ve piknik masalarının da yepyeni hale getirildiğini söylediler.

Yetkililer geçtiğimiz sezon yıpranan veya zarar gören tesisin, yeni sezonda herkesi mutlu edecek hale dönüştüğünü ve 22 Mayıs’ta Mesire Alanı’nın açılışının yapılacağı müjdesini de verdiler.

 Ulaşım: Gaziosmanpaşa yoluyla Arnavutköy’e yaklaşıldığında ‘Nokta’ mevkiinden hemen sola doğru inen asfalt yol ile ulaşılması son derece kolaydır. Kamu ve özel işletmelere ait toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz.

 Haber kaynağı: Başakşehir Belediyesi Basın Merkezi

One thought on “Şamlar Mesire Alanı Yeni Sezona Hazır

  1. biz 8 eylülde c 2 bölgesinde bozan ailesi piknik yaptık 3 tana nufus cüzdanı kayıp ettik galiba şayet görevli arkadaşlardan bulan var ise 0507 533 60 91 nolu tel aramasını rica ederim,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica