Stockholm’den Başakşehir’e Konuklar

Başakşehir Belediyesi İsveçli konuklarını ağırladı.

Başakşehir Belediyesi’nin katkılarıyla ve temin ettikleri araçlarla İstanbul’un huzurevlerini gezen Stockholm’un  15 bin nüfuslu Rinkeby İlçesi’nin Belediye Başkanı  Bosse Sundin, Huzurevi Genel Müdürü Hossein Ahmadian ve beraberlerindeki beş hemşire, Başakşehir İlçesi’ni ziyaret ettiler.

Ülkelerindeki yaşlı nüfusun çok olduğunu, huzurevlerinde bakıma muhtaç bir çok yaşlı Türk vatandaşların da bulunduğunu ifade eden İsveçli konuklar onların daha iyi anlaşılabilmesi ve hizmet alabilmesi adına bu ziyareti gerçekleştirdiklerini, ziyaret sırasında çok faydalı bilgiler edindiklerini söylediler.

 İsveç’in Stockholm Müsteşarı Alp  Ay’ın; “Ülkemizi tanıtmak ve kültürler arasında kuvvetli bağlar kurmak” amacı ile aracılık ettiği bu ziyarette konuklarını makamında ağırlayan  Belediye Başkanı Mevlüt Uysal konukları ile sohbet etti.

 Başkan Mevlüt Uysal,  Stockholm Rinkby  Belediye Başkanı Bosse Sundin ve  beraberindeki heyetle görüşmelerine akşam yemeğinde devam etmeden ,önce Bahçeşehir  Gölet Mevkii’de yürüyüş yaptılar. Başakşehir hakkında  başkandan bilgiler alan  Sundin; Başakşehir’i çok beğendiklerini ifade ederek Başakşehir’in modern şehircilik adına örnek teşkil ettiğini ifade etti ve Başkan Mevlüt Uysal’a verdikleri destekten dolayı teşekkürlerini sundu.

Haber Kaynağı : Başakşehir Belediyesi Basın Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica