Galata Köprüsünde Tekne Kazası

Turyol şirketine ait Altunkaya isimli yolcu motoru Üsküdar Eminönü seferini yaparken (26.04.2011 Salı) saat 13.15 civarında galata köprüsünün ayağına çarparak kaza yaptı. Kazada ölen olmazken 18 yolcu yaralandı.Yaralan yolcular Vakıf Guraba ve Haseki Hastanelerine sevk edildi.

Teknelerin boğazda çalışmalarına bakıldığında Şehirhatları Vapurların ne kadar güvenli olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır.

 

 

 

6 thoughts on “Galata Köprüsünde Tekne Kazası

  1. BENDE BU HABERE KATILIYORUM.BENCE DE EN GÜVENLİ ULAŞIM ŞİRKETİ ŞEHİRHATLARIDIR.BU ARADA O OLAY YERİNDE BULUNAN HERKESE GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİ İLETİYOR SEVGİLERİMİ SUNUYORUM.

  2. Belediyeye ve onun şirketi olan hemde 160 yıllık geleneği olan ŞEHİR HATLARI’nı daha güvenli buluyorum.

  3. Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi belirtir Allah Bir daha böyle kazalar yaşatmasın.Deniz kazalarının tek sorumlusu Türkiye denizcilik müsteşarlığıdır.çünkü müsteşarlık 500 ile 750 arası yolcu taşıma kapestesi olan teknelerde bir gemici bir kaptanla emniyetli bir şekilde yolcu taşınabileceğine izin vermiştir.O teknenin kaptanı sabah 6 00 dan gece 22 ye kadarda teknenin üzerinde kalmaktadır çünkü tek çalışıyor.Sormak gerekir Allah göstermesin bu kaza boğazda olsaydı yolcuları nasıl can filikalarına yerleştirecektiziz.sayın müsteşarlık yetkililerine sormak gerekir.B

  4. Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi belirtir Allah Bir daha böyle kazalar yaşatmasın.Deniz kazalarının tek sorumlusu Türkiye denizcilik müsteşarlığıdır.çünkü müsteşarlık 500 ile 750 arası yolcu taşıma kapestesi olan teknelerde bir gemici bir kaptanla emniyetli bir şekilde yolcu taşınabileceğine izin vermiştir.O teknenin kaptanı sabah 6 00 dan gece 22 ye kadarda teknenin üzerinde kalmaktadır çünkü tek çalışıyor.Sormak gerekir Allah göstermesin bu kaza boğazda olsaydı yolcuları nasıl can filikalarına yerleştirecektiziz.sayın müsteşarlık yetkililerine sormak gerekir.

  5. Bence burada turyol gibi özel sektör firmalarına haksızlık ediliyor. Geçmişte deniz otobuslerinde de ciddi kazalar yaşandı. Benim hatırladığım motorların tek kazası bu olay.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica