Bir Fidan Bir Hayat Demek

Orman Haftası, Prof.Dr.Ahat Andican İlköğretim Okulu’nda başladı.

Bir dizi faaliyet ile kutlanacak olan Orman Haftası’nda: Ülkemiz ormancılığının tanıtılması, orman ve ağaç sevgisinin artırılmasına katkıda bulunmak maksadıyla, 21 Mart 2011 Çarşamba günü Ahat Andican İlköğretim Okulu’nda toplanıldı.

 

 İlçe Eğitim Müdürü İsmail Baltacı ve Başakşehir Belediyesi’ni temsilen Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir’in katıldığı programda: Ağaçlandırma alanlarında, fidan dikimi ile çevreyi koruma bilincinin kazanılması; Okulların toplantı salonlarında ise ormanın faydaları, nasıl korunması gerektiğini anlatan konular işlendi.

 

Başakşehir İlçesi’ndeki  37 okuldan birçok öğrenci ve velinin hazır bulunduğu törende; Okul Müdürü Metin Hasanoğulları, kısa bir konuşma yaparak, Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Başkan Yardımcılarına Orman Haftası nedeniyle verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederek, ağaç dikme faaliyetini başlattı.

Okul bahçesini dolduran, bugün gerçekleştirecekleri etkinlikle kendilerinden küçük kardeşlerinin geleceklerini koruyabilecekleri bilinciyle aktif ve  neşeli görünen öğrenciler, kendi elleriyle fidanları dikerek faydalı bir iş gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadılar. Bu bilinçle hareket eden öğrenciler el emekleriyle diktikleri ağaçların eğitim aldıkları müddetçe büyüdüğünü göreceklerini ve bu ağaçları kendilerinin diktiğini, okullarına gelen herkese, her öğrenciye anlatacaklarını, diktikleri  bu ağaçları koruyacaklarını söylediler.

 Ağaçların doğaya ve insanlığa ne kadar faydalı olduğuna bir kez daha dikkat çeken öğrenciler; dikili fidanlarının yok olmaması için ormanlara sahip çıkılması, ağaçların yok olmasına neden olan uygulamalardan tasarruf edilmesi ve koca ormanları nasıl ağaçtan yapılan bir kibrit çöpü yok edebiliyorsa geleceklerinin de farkında olmadığımız bir şekilde yok olacağına da dikkat çektiler.

 Başakşehir Belediyesi ve Başakşehir Kaymakamlığı işbirliği ile düzenlenen Orman Haftası Etkinliklerinin ilk gününde,  yaklaşık 200 adet Fıstık Çam Fidanı Ahad Andican İ.Ö.Okulu’nun bahçesine dikilerek okul bahçesi ağaçlandırılmış oldu.

Haber Kaynağı : Başakşehir Belediyesi Basın Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica