Kar Geliyor

Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Mehmet Çağlar, hafta başından itibaren hava sıcaklığının hissedilir derecede azalacağını belirterek, poyraz fırtınası ve kar yağışı konusunda vatandaşları uyardı

Çağlar, sıcaklığın pazartesi günü Marmara başta olmak üzere batı bölgelerinde, salı ve çarşamba günleri ülke genelinde hissedilir derecede (8-10) azalacağını belirtti.

Çağlar, rüzgârın Marmara, Ege ve Batı Karadeniz’de pazar gece yarısından itibaren kuvvetlenerek özellikle pazartesi ve salı günleri “poyraz fırtınası” (saatte 80-100 km.) şeklinde esmesinin beklendiğini kaydetti. Çağlar, fırtınanın yaratacağı hissedilir derecedeki sıcaklık düşüşüne ve kar yağışının neden olabileceği olumsuz şartlara karşı tedbirli olunması uyarısında bulundu. Kar yağışının perşembe ve cuma iç ve doğu bölgelerinde etkisini sürdürmesi bekleniyor.

Kar yağışının Başakşehir’de yarattığı olumsuzlukların göz ününde bulundurulması gerekmektedir. Sürücülerin araçlarını cadde kenarlarına bırakmamaları Başakşehir’de yol temizleme çalışmalarına katkı sağlayacaktır.

http://www.dmi.gov.tr/tahmin/il-ve-ilceler.aspx?m=ISTANBUL

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica