Başakşehir MOBESE ile donanacak

Başakşehir’in güvenliğinin daha da etkinleştirilmesi için Kaymakamlık, İl ve İlçe Emniyet Müdürlüğü nezdinde yapılan görüşmeler, atılan adımların sonucu Başakşehir’in 39 noktası MOBESE kamera sistemi ile donatılacak.

 Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal güvenlik konusunda yaşanan sıkıntıların aşama aşama çözümüne yönelik olarak Emniyet Müdürlüğü ile birlikte bir çalışma yürüttü.

MOBESE Güvenlik Sistemi’nin bir an önce uygulamaya konulabilmesi için Başakşehir Belediyesi kamera sisteminin maliyetini üstlendi. Kameraların hangi noktalara konulacağı konusunda Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı teknik araştırmalar sonucu Başakşehir’de ilk aşamada 39 önemli nokta belirlendi. Konuldukları her bir noktada , 1 kamera hareketli olmak üzere, 3 yönü sabit kamera ile 4 yönü gözleyen, gece görüntüleri alabilen dayanıklı MOBESE sistemiyle, vatandaşların güvenliği için 7/ 24 çalışarak görüntüleri kaydedecek. Ayrıca sitelerin güvenliği için önceden kurulmuş olan kameraların da sisteme dahil edilerek Başakşehir’in dört bir yanı güvenlik güçleri tarafından gece gündüz takip edilebilecek.

 Hazırlanan Teknik Şartname ile ihale edilen sistem kısa bir zaman sonra uygulamaya konulacak. Konuyla ilgili olarak Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Başakşehir ilçe sınırlarının oldukça geniş ve kontörlü zor açık alanlarının bulunması nedeniyle, Başakşehir, Bahçeşehir, Boğazköy, Şahintepe, Güvercintepe, Altınşehir, Şahintepe, Ziya Gökalp, Kayabaşı, Hoşdere, Şamlar ve Fenertepe ve Organize Sanayi bölgelerinde belirlenen noktalara konulacak kameralarla uygulamaya geçecek olan MOBESE Sisteminin kaçak hafriyat dökümü, kaçak yapılaşma başta olmak üzere hırsızlık, kapkaç gibi suçların da önlenmesinde büyük rol oynayacağını kamera sayılarının daha da artacağını ifade etti.

 Başakşehir Belediyesi Basın Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica