Bahar yarıyılında yeni oyun parkları hazır

Başakşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bir yandan park yenileme çalışmalarına devam ediyor, biryandan da Başakşehir’de yarıyıl tatiline giren öğrencilere yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü Başakşehir bölgesinde bulunan 5 İlköğretim Okulu’nun Ana sınıfı bahçelerine yeni çocuk oyun grupları yerleştirilerek, bu okullarda eğitim alan minik öğrencilerin gelişimlerini daha eğlenceli  ve  daha huzurlu ortamlarda sürdürmelerine katkıda bulundu.

Öğrencilere daha iyi eğitim almaları, boş vakitlerini temiz ve düzenli oyun alanlarında geçirebilmeleri için başlatılan çalışmayla okullarda bulunan oyun grupları ve spor ekipmanlarının tespitleri yapıldı, bu tespitler neticesinde mevcut ekipmanların bakım onarımları, yeni spor ve oyun gruplarının ise montajları yapılarak bahar yarıyılına hazır hale getirildi.

Öğrencilerin sosyal aktivite alanlarındaki faaliyetlerinin eğitimde başarıyı getireceği inancı ve “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” prensibi ile geleceğin teminatı olan  çocuklara sunulan bu hizmetle birlikte İlköğretim Okulları ve Liselerde de futbol, basketbol, voleybol sahalarındaki bakım, onarım ve ilave imalat çalışmaları tamamlandı.

 Haber Kaynağı: Başakşehir Belediyesi Basın Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica