Süresi Geçmiş Gıda Ürünleri İmha Edildi

Başakşehir Belediyesi Zabıta, Sağlık İşleri, Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’nün ortak yaptıkları denetimlerde raf ömrünü doldurmuş muhtelif gıda ürünlerine el konuldu.

Yıl boyunca Anaokulu ve İlköğretim okulları kantinleri başta olmak üzere işyerlerinde denetimlerini sürdüren Başakşehir Belediyesi ekipleri,  geçen ay içinde yaptığı denetimlerde el konulan raf ömrünü doldurmuş ve sağlığa zararlı maddeler içiren ürünler, sağlıksız ortamlarda tutulan ve satışa sunulmayı bekleyen gıda ürünleri Başakşehir Belediyesi Zabıta ekipleri ve uzmanlar eşliğinde imha edildi. Kullanım süresi geçmiş mal satan işletme sahipleri hakkında da gerekli işlemler yapıldı.

Vatandaşların ürün satın alırken son kullanma tarihlerine bakarak almaları, raf ömrünü doldurmuş, son kullanma tarihi geçmiş ürünleri satın almamaları gerektiği konusunda vatandaşları uyaran yetkililer, son kullanma tarihi geçmiş ürünleri satan esnaflar varsa mutlaka belediyeye bildirmelerini istediler. Yetkililer, denetimlerin artarak devam edeceğini ve kimsenin halkın sağlığı ile oynamalarına izin vermeyeceklerini belirttiler.

Haber Kaynağı: Başakşehir Belediyesi Basın Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica