“Engelsiz Hizmet Kalite Ödülü” Başakşehir’e

Engelsiz Yaşam Fuarı (EYA Fexpo)2 Aralık Perşembe günü açıldı.5 Aralık Pazar gününe kadar sürecek olan fuar alanı renkli görüntülere sahne oldu.

Engelli vatandaşlara sunulan ve onların hayatlarını kolaylaştıracak birbirinden değişik ürünlerin sergilendiği fuarda, Başakşehir Belediyesi’nin standı büyük ilgi gördü.

Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın da ziyaret ettiği fuarda Uysal; ”Sadece engelli vatandaşlara yönelik çalışmalarla sonuç elde etmenin mümkün olmadığını görüyoruz. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek için aile ve çevre faktörleri bir bütün olarak görmek zorundayız. Engellilere yönelik fiziki engelleri örneğin yol, merdiven vb. ortadan kaldırdığımızda onları daha çok sosyal ve çalışma alanlarına çekebiliriz. Yeni anayasamızla bir engeli ortadan kaldırarak engelli vatandaşlarımıza hizmet etmemiz için gereken düzenlemeleri yapmış olduk” diye konuştu.

Türkiye ortopedik özürlüler federasyonu tarafından, “Engelsiz Hizmet Kalite Ödülüne layık görülen Başakşehir Belediyesinin ödülünü, Mevlüt Uysal federasyon başkanı Ahmet Çalışkan’dan aldı.Çalışkan; “Başakşehir Belediyesinin, engelli vatandaşlarımıza sunduğu çalışmalardan ötürü bu ödülü vermekten onur duyuyorum, bundan sonraki çalışmalarını bu ödülün teşvik edeceğini düşünüyorum” dedi.

Aralarında Selçuk Yöntem, Oktay Kaynarca, Metin Şentürk, Davut Güloğlu gibi birçok ünlününde bulunduğu fuarda, ünlüler hayranlarıyla fotoğraf çektirdi ve fuara destek verdi.

Başakşehir Belediyesinin, ödüllü satranç turnuvası sonuçlarına göre gerçekleştireceği helikopter gezisi için katılıma ilgi yoğundu.Helikopter gezisi, kategorilerinde birinci olanlar için Pazar günü Zeytinburnu Kazlıçeşme miting alanından havalanacak.

HABER : Başakşehir Belediyesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica