Başakşehirde Güzel Bir Pazar Günü

Başakşehir’de Pazar yeri Pazar günleri göçmen konutları ile 1.Etap arasındaki arazide kuruluyor. Marketler ile kıyaslandığında hem taze hemde ucuz sebze ve meyve bulunan Pazar yeri Başakşehir de kurulmasının avantajını kullanarak İstanbul’daki diğer pazarlara göre daha pahalı. Pazar yeri esnafı kendi aralarında düzenledikleri organize ile Başakşehir 1.2.4.5 etaplara, oyak konutlarına ve göçmen konutlarına servis minibüsleri çalıştırmaktalar.

Başakşehir belediyesi Başakşehirin arazisi bitmeden kalıcı Başakşehir’e yakışan orijinal bir Pazar yeri yapmalıdır. Başakşehir de stat görünümünde yapılacak bir Pazar yeri hem çok şık ve hemde diğer ilçelere örnek bir yatırım olur. Bu alanda Kurbanlarda ise ücretli kurban kesim yerleri yapılarak modern şehirde İslam kuralları doğru ve yakışır şekilde yerine getirilmiş olur. Başakşehir belediye başkanımız Sayın Mevlüt UYSAL beyin bu önerimizi dikkate alması umudu ile iyi pazarlar.

Torik yazmışalar üstüne;Torik balığını kim kaybetmiş te pazara gelmiş.Bu balık Torik değil Tombik balığıdır.Orkinoz balığının yavrusu.(Kanlı olur ve lezzeti azdır.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica