Özel: Daha şiddetli karşılık vereceğiz

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel Akçakale’yi ziyaretinde saldırılarla ilgili açıklama yaptı. Özel, ‘karşılık verdik, devam ederse daha şiddetlisini yapacağız’ dedi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Suriye tarafından ateşlenen top mermisinin isabet ettiği evde eşi ve 3 çocuğunu kaybeden Ömer Timuçin’e taziye ziyaretinde bulundu.

Sabah saatlerinde helikopterle Akçakale’ye gelen Özel, eski sınır kapısının bulunduğu alanda nöbet tutan askerleri ziyaret etti.

Buradan dönerken vatandaşlarla sohbet eden Özel, yolda karşılaştığı bazı vatandaşların ”Ne mutlu Türküm diyene”, ”En büyük asker, bizim asker” şeklindeki tezahüratlarına onları alkışlayarak karşılık verdi.

Top mermisinin isabet ettiği evi de inceleyen Özel ve beraberindekiler, daha sonra evine top mermisinin isabeti sonucu eşi ve 3 çocuğunu kaybeden Timuçin’e Bolatlar köyünde taziye ziyaretinde bulundu.

Genelkurmay Başkanı Özel ve beraberindeki komutanlarla taziye çadırında acılı aileye başsağlığı diledi. Okunan Kur’an- Kerim’i dinleyen Özel, Ömer Timuçin’le de bir süre sohbet etti.

Acılı baba Ömer Timuçin, burada yaptığı konuşmada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini telefonla araması ve Orgeneral Necdet Özel’in taziye ziyaretine gelmesinin ”acısını sıfıra indirdiğini” dile getirdi.

Daha sonra Özel ve beraberindekiler İlçe Jandarma Komutanlığı’na geçerek buradan helikopterle ilçeden ayrıldı.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’e, ilçedeki ziyaretlerinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu ve 2. Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi de eşlik etti.

Genelkurmay Başkanı Özel, elini havaya kaldırıp yumruk yaptı ve halka bu mesajı verdi… Özel Suriye ile ilgili olarak ise, “Karşılık verdik, devam ederse daha şiddetlisini yapacağız” dedi. Ve elini yumruk yapıp havaya kaldırarak ” Biz buradayız dimdik ayaktayız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica