Kayaşehirde Meydana Gelen Kazada 1 Çocuk Vefat Etti.

Başakşehir’e bağlı Kayaşehir’de virajı alamayan servis midibüsünün takla atması sonucu yaralan 2’si ağır 15 kişi’den ağır yaralı olan 1 çocuk dün vefat etti.

Kaza, dün saat 15.30 sıralarında Başakşehir’deki yeni yerleşim yeri olan Kayaşehir’in girişinde meydana geldi. İkitelli’deki bir markete ait servis midibüsü, iddialara göre, viraja hızlı girerek sürücüsünün kontrolünden çıktı. Elektrik direğine çarpan servis midibüsü, karşı yöne geçerek devrildi.

KAZA SONRASI CAN PAZARI

 Midibüsün içinde sıkışan yolcuların yardımına yoldan geçen diğer araç sürücüleri koştu. Kaza sonrası adeta can pazarının yaşandığı olay yerine bir süre sonra itfaiye ve sağlık ekipleri geldi. İlk olarak durumu ağır olan 2 çocuk ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Diğer yaralılar ise hastaneye gitmek için ambulans bekledi. Kaza nedeniyle yolun her iki yönü araç trafiğine kapatıldı.

Görüntü Haberler.com

Fotograf Kayaşehirrehberi.net

29 thoughts on “Kayaşehirde Meydana Gelen Kazada 1 Çocuk Vefat Etti.

 1. Kazanın olduğu noktada onlarca kaza oldu ve oluyor. Yol çok keskin ve eğimi hatalı yapılmış. Bu hatalı yolda sürücü ihmali de eklenince sürekli kaza oluyor. Bu durum defalarca TOKİ ve İBB ye iletildi fakat hiçbir önlem alınmadı. Yolun düzeltilmesi için kaç can daha gerekiyor?

 2. ordaki virajda 30 km hız sınırı var,kocaman, kırmızı, sağlı sollu yolun her iki tarafındaki levha ile uyarılıyor insanlar, bizim insanımız altında araba varken kendini alemin kralı sanıyor, sonrada suçu keskin viraja ve önlemini almayan belediyeye yüklemeye çalışıyor, yazık

 3. Bimer’e haziran 2011′ de yazdığım yazı ve gelen cevap aşağıdadır. Sizlerde bildiğiniz kurumlara yazın tepkimizi ancak böyle gösterebiliriz.

  Yetkilisine,
  Toki kayabaşı konutlarındaki yol yapım hatası (tehlikeli keskin viraj) ile ilgili birçok vatandaşımız sizlere ve diğer makamlara şikayette bulunmuştur.
  Bu virajda yazın böyle kazalar olursa, kışın bölgenin buz tutan bir bölge olduğunu düşünürsek ve ayrıca trafikte ehliyetli olupta çok acemi sürücüler olduğunu düşünürsek bizi daha fazla tehlikenin beklediğini belirtmek isterim.
  Ben bir vatandaş olarak yol yapımında insan hatası olabileceğini düşünüyorum. Bu sebeple tehlikeli bölgenin tekrar bilir kişiler tarafından incelenmesini , virajın iyileştirilmesi yada başka bir yol açılması için gerekenin yapılmasını yetkili birimlerden rica ediyorum.

  Başvuru iletinizde yer alan konu, gereği için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü yetkililerine iletilmiştir. Yapılan değerlendirme sonucu alınan cevap aşağıdaki gibidir :

  “Belirtilen yol kesiminde eksik olan yatay ve düzey işaretler, hız kesici kasisler yapılacaktır.”denilmektedir.

  Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü
  Aşkın DEMİR
  Bölge Sorumlusu
  02124494835

  Bilgilerinize sunarız.
  Saygılarımızla
  İBB HALKLA İLİŞKİLER

 4. bu yol için ibb ye beyaz masaya ve diğer yerlere defalarca mail atılamsına ragmen her hangi bir önlem alınmaması ve yolu kusurlu bulmamaları çok garip,
  ve bu virajda bir gün kaza olmazsa ertesi gün iki kaza oluyor böyle bir saçma yol yapmışlar

  iki kişi öldüğü söyleniyor 15 agır yaralı varmış..

  ölen kardeşlerimize Allahtan rahmet diliyorum

 5. kazada ölen kardeşimize allahdan rahmet kederli ailesine sabır ve medanet diliyorum yaralı olanlarada allah acil şifalar diliyorum

 6. kaza yapılan viraja hızlı girilmiş ben servisi savunmuyorum servislerin bildiği bir güzergah ama viraj eğimi yanlış ve keskinliği insanı zora sokuyor o kadar pay varki o yolda neden böyle bir hata olmuş anlamadım sürekli kaza oluyor virajda kardeşim 30 hız yazıyor ama viraja girmeden 10 metre geride yazıyor. yazmış ama akıl veren arkadaş düşünmemiş hiçmi misafirin gelmiyor dışarıdan gelenler ne bilsin öyle bir viraj olduğunu bu viraj ve 1 km ilersindeki göbek te iki şeritten tek şeride düşüyor tabi insanlar ölmeden şikayetler önemsenmiyor vijdan muhasebesi matamatik hesaplarından daha önemlidir. kendi canınızdan birine ordaki veya bir başka yerdeki hatalı virajda kaza yapsa neler yapmazsınız? bir an önce kayaşehirdeki hatalı viraj ve yolların düzeltilmesini istiyoruz.eyim işaretleri o virajı kurtarmaz yol yeniden daha yumuşak viraj şeklinde yapılandırılmalı.yani asfalt sökülüp yeniden projelendirilmeli.

 7. Toki kayabaşı konutlarındaki yol yapım hatası (tehlikeli keskin viraj) ile ilgili birçok vatandaşımız sizlere ve diğer makamlara şikayette bulunmuştur.Ben bir vatandaş olarak yol yapımında insan hatası olabileceğini düşünüyorum. Bu sebeple tehlikeli bölgenin tekrar bilir kişiler tarafından incelenmesini , virajın iyileştirilmesi yada başka bir yol açılması için gerekenin yapılmasını yetkili birimlerden rica ediyorum.bu yolda sürekli kaza olmaktadır böyle viraj nerde görlmüştür ilgilenmeniz için kaç kişinin ölmesi gerekiyor

 8. Ben toki kayaşehir 3. bölgede oturuyorum.Öncelikle vefat eden çocuğun annesine babasına ve tüm yakınlarına baş sağlığı diliyorum allah rahmet eylesin.Şimdi tüm yetkililere sesleniyorum hangi vicdanınızla uyuyabiliyorsunuz 1 günlük işini almaz o yolu düzeltmek ama daha neyi bekliyosunuz anlamadım umarım sizinde başınıza gelmeden biran önce bu hatayı telefi edebilirsiniz giden canın telafisi olmaz onun muhasebesini ise öteki tarafta umarım çekersiniz.

 9. kayaşehir toki gercekten cok güzel bir yerleşim bölgesi ama bu viraj cok keskin ve tehlikeli en ufak bir dikkatsizlikte veya yolu bilmeyen bir sürücü bu viraja ilk defa girdiğinde hele birazda hızlı ise sonuçlar cok kötü olabiliyor bu virajın düzeltilmesi gercekten cok önemli bir durum!… yoksa daha cok canlar yanacak cok analar ağlayacak!…..

 10. olen yok kardesım o kazada bnde wardım vıdeoyu ızle mawı polarlı olan bnm arkadaslarla basak sehıre gıtmsstık ama allah korudukı bız hafıf yaralarla atlattık kazayı

 11. ben şevval 9yaşındayım: okazayı gordüm ve çok üzüldüm öncelikle vefat eden çoçuğun annesine ve babasına baş şağıhı diliyorum .Galiba bu 2.trafik kazası başakşehir belediyesine soyluyorum kaç kişi can verdikten sonra o yolu düzeltecek siniz ???

 12. öncelikle kazada ölen yok diyenlere söylüyorum ben dün akşam taziyeye gittim 5 yaşında bir çocuk anasından alınıp bugün öğle namazını mütakip kara toprağa verildi ALLAH C.C. geride kalanlara sabır versin kayaşehir sakinlerine sesleniyorum lütfen tepkinizi daha çok gösterin

 13. ARKADAŞLARIN GÖRÜŞÜNE KATILIYORUM KESİNLİKLE HATALI BİR VİRAJ YETKİLİLERİN İLGİLENMESİNİ DİLİYORUM HATALARIN GİDERİLMESİ İÇİN FACİA GEREKİYORSA OLDU AMA İLGİLENEN YOK YOLLARAMI DÖKÜLELİM KARDEŞİM ÖLEN ÇOCUĞUN AİLESİ KARŞI SİTEMDE OTURUYOR O VİRAJI YAPANLARIN ÇELİK ÇOCUĞU YOKMU

 14. TEKZİPTİR …!!!
  HÜRRİYET, SÖZCÜSÜ ve POSTA GAZETESİ İNTERNETDEKİ YAYINLANAN (Kayaşehir Girişindeki Virajda) KAZA İLE İLĞİLİ YAYIN ve YAZILAR YANLIŞTIR !!!
  KAZA OLUNCA ŞÖFÖR CAMINI KIRARAK YOLCULARIN ÇIKMASINI SAĞLAMIŞTIR ARACDA SIKIŞAN bir ÇOCUĞU ve OLAY YERİNDEKİ YOLCUYU ÖZEL TAKSİ DURDURUP HASTANEYE GÖTÜRMÜŞ BİRDE BİR YOLCULARDAN ÇOCUKLARIN BİRİNİN DEDESİ OLDUĞUNU HASTANEYE SÖYLEDİ ŞÖFÖR ÇOCUKLARI DOKTORA TESLİM ETDİKDEN SONRA HEMEN KARAKOLA GİDEREK TESLİM OLDU GERÇEK OLAN BUDUR BASINA DA VERİLDİİİ ASIL OLAN…
  KAYAŞEHİR KAZA

 15. slm oncelikle olen kardeşimize allahtan rahmet ailesine baş sağlıgı dileklerimle o yolu çizen mütaitin ve oyola onay verilirmiydi o nebiçim viraj . kardeşim insan canı bukadar mı deyersiz oyol daha çok can alır bir an önce düzeltilmeli

 16. İlgili birimlere şikayetimde tarafıma aşağıdaki bilgi gönderilmiştir. gelen cevaptan anladığım kadarıyla viraj aynı şekilde kalacak, iniş eğimi uç noktada soldan sağa doğru eğimli hale getirilip hata yapanların karşı yola geçmesi engellenmeye çalışılacak. sanırım buseferde aynı yöndeki araçlar birbirine vuracak.

  Neden yolu değiştirmiyorlar anlayamadım bitürlü, işin içerisinde rant falanmı var? birilerinin bu işten bir çıkarı falanmı olacak? Allah sonumuzu hayırlı etsin,öleceksekte adam gibi ölelim pisipisine kazaya kurban gitmeyelim.

  GELEN BİLGİ

  Başvuru iletinizde yer alan konu, gereği için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü yetkililerine iletilmiştir. Yapılan değerlendirme sonucu alınan cevap aşağıdaki gibidir; Söz konusu yerde yapılan ikaz ve uyarı levhalarına rağmen araçların hız limitlerine uymadığından bahsi geçen virajı alamadıkları ve kazalara sebep olduğu görülmüştür. Bu sebeple kurp deverin arttırılarak, virajda gerekli düzenlemelerin yapılması ve kaza riskinin azaltılması planlanmakta olup, çalışmalar başlatılmıştır. Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü

 17. %100 mühendislik hatasıile yapılan bir yol hangi mühendiss proje çizmiş, hangi amir onamış, o yol ordan yapılması için kimlere rant sağlanmış, hangi firma cebini doldurmuş yazık hergün bir kaza oluyor.

 18. olen kardesımıze allahtan rahmet aılesınede allahtan sabırlar dılerım. basınız sag olsun. benım kızkardesımde ordaydı ve bu hafta ıcı amelıyat olacak yuz bolgesınden allahtan sıfa dılıyoruz tum hastalara hepınızden dua beklıyoruz.

 19. kazada ölenlere allahtanrahmat birazadaha dikkat cok aceleciyiz ovirac keskin ben orda calıştım

 20. KAZAYI YAPAN ARKADASIMIZIN SUCU YOK BURDA MARKET SORUMLULARI VE YERLESIM YERINDE BULUNAN HALKIN HICMI SUCU YOK COK ASIRI SEKILDE ARACLAR DOLU BIR SEKILDE BINMEYE ÇALISIYORLAR VE BU DEVAM EDIYOR SOSOFOR HATASI GOSTERILIYOR FOR ALMADI ZAMAN SUCLU ALDI ZAMAN SUCLU KIM BU ISIN ASIL SUCLUSU NNDN YETKILILER BUNA BIR COZUM BULMUYOR BU KADAR CANLAR YANIYOR SÖFÖRUN AILESINE NDN KIMSE SAHIP CIKMIYOR ACABA 45 KIIS O OTOBUSTEYDI NDN 20 KISI GOSTERILIYOR

 21. Arkadaşlar kazadan dolayı araç şoförünü sorumlu tutmak doğru değildir. Sanırım mühendislerimiz amirlerinin ve ülke yönetenlerinin emirleri doğrultusunda bomboş arazide böyle bir yol yapılmasına onay vermişlerdir. Viraja her araçla giren şoför böyle bir sevaplarından dolayı her defasında yolu böyle olmalı diye tasarlayanların kulaklarını çınlatıyordur. Şikayetlerimizede “yetmez ama genede viraja evet” cevabını alacağımızı bilerek vatandaşlık hakkımızı kullanmaya devam ediyoruz. Siz siz olun hakkınızı aramaktan vazgeçmeyin, toprak altında hakkınızı aramadığınız için de hesap vereceksiniz, bunuda bilesiniz.

 22. bu kazada şöförü haklı gören arkadaşlar bütün virajlara hızlı girelim o zaman viraj hatalı diyelim ayrıca şöför arabası doluysa başka yolcu almasın yolcuları suçlayanlara söylüyorum bende taksiciyim ama arabama beş kişi almıyorum çünkü buna müsait değil aracım

 23. Ben kazada ölen çocuğun babasıyım ve şöför dahil bu kazada kim suçluysa ceza alması için elimden geleni ardıma koymayacağım allahın bana verdiği bu ömrü bu yolda harcayacağımı herkes bilsin

 24. geçen haftada biz büyük bi kaza atlattık aynı yerde keskin viraj yamalarına ragmen arabalar sanki can değilde mal taşıyor gibi yarış yapıyor tabakaneye bişey yetişecek gibi basıyolar gaza….insan malını bile taşırken dikkat ediyor ya…dakikayla süreyle insan taşıyolar yahu kardeşim o taşıyanlara söylüyorum o ölen bebenin hesabını nasıl vereceksin?hangi vicdanla yatagına uzanacaksın.burdan hız düşkünlerini esefle kınıyorum ..trafik canavarı yolda değil emin olun hız düşkünlerinin içine kaçmış.lütfen dikkatli sürün can yakmayın…buradan yetkililerede rica ediyorum daha mantıklı bir yol yapsınlar gerekirse daha uyarıcı levhallar hatta ve hatta bir kip koysunlar takip için belki bazı şeyler önlenir. sitedekiduyarlı arkadaaşlarada saygılar iletiyorum.

 25. bu market arabalarının şöförleri insanları arabanın içine resmen tıkıştırıyorlar. tabi onlar can değil para…

 26. öncelikle basınız sagolsun bende markette calısıyorum servis yapıyorum ama en buyuk suç market müsterisinde 27 kişilik araca 50 kişi biniyorlar almadıgımız zaman markete şikayet ediyorlar ..

 27. evet ailesi acı dolu olabilir .ateş düştüğü yeri yakar,ancak unutmayalımki herşey AllAH tan dır, o markette o işte şoförün babasının işi değil emin olun ki o herkesten çok üzülmüştür elinden gelen herşeyi yapmış. hastane kayıtları bunun en açık delilidir,kim olsa arkasına bile bakmadan kaçar o yaşamı için herşeyi yapmış herkes yetkililere sesleniyor ancak bu KESKİN VİRAJ önlemi ne yazıkkı canlar alındıktan sonra önlenmeye çalışılıyor kazada bende vardım inanın şöfor kahramandı.bu kaza 15.kaza ertesi gün 16.kaza oldu ve sonra yola levhalar konuldu.suçlu o döner koltuğunda oturan yetkılıler,,,,,,,,,,,,,,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica