Başakşehirli 62 bin öğrenci karnesini aldı, Okullar Dezenfekte ediliyor.

Başakşehirli 62 bin öğrenci karnesini aldı Okulların 2011-2012 yarıyıl tatiline girmesiyle Başakşehir’de eğitim gören 62 Bin 382 öğrenci de karnesini aldı. Sömestr tatilinin boşluğundan yararlanan Başakşehir Belediyesi de, okulların tespit edilen eksikliklerini gidermek için yoğun bir çalışma başlattı.

2011-2012 eğitim-öğretim döneminin yarıyıl tatili dolayısıyla Başakşehir ilçesi genelindeki 35 ilköğretim okulu ve 21 lise’de eğitim gören 61 bin 382 öğrenci de karnelerini aldı. İlçede 6 bin 325 ilköğretim 1.sınıf öğrencisi ise ilk defa karne almanın heyecanını ve mutluğunu yaşadı.Sömestr tatili nedeniyle, ilçe genelindeki okullarda eğitim gören öğrencilere yönelik düzenlenen “Karne Şenliği”, çocuklara unutulmaz bir karne hediyesi oldu.

 Başakşehir Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği şenliğe katılan yaklaşık 500 öğrenci doyasıya eğlendi.

Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü de, Sömestr döneminde, bölgedeki İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Okullar’da “Dezenfekte” çalışmaları başlatarak, eğitim yuvalarını “Dezenfekte” ediyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü de okulların genel temizliğini yapıyor.

 Öğrenciler “Karne Şenliği”nde doyasıya eğlendi

Bahçeşehir Haldun Dormen Sahnesinde gerçekleştirilen “Karne Şenliği”ne; Tepe İ.Ö.O, M.Yaren Gümeli İ.Ö.O, Ahmet Kabaklı İ.Ö.O, İbrahim Koçarslan İ.Ö.O, Hacı Ali Osman Gül İ.Ö.O ve Başakşehir Bilgievi öğrencilerinden oluşan 500 civarında öğrenci katıldı. Çocuklar, “Bay Vıcık Çiço’nun Peşinde” isimli oyunu ilgiyle izlediler. Ekinlikte, Ahmet Kabaklı İ.Ö.O öğrencilerinin folklor performansları beğeni toplarken, Başakşehir Belediyesi Şahintepe Bilgievi öğrencilerinden oluşan koro, seyirciler tarafından uzun uzun alkışlandı.200 parçadan oluşan, bisiklet, elektronik aletler, satranç takımı, kol saati gibi hediyelerin yer aldığı “Karne Hediyeleri”nin çekilişle dağıtıldığı şenlikte, çocukların mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

Başakşehir Okulları “Dezenfekte” Ediliyor

 Eğitim-öğretim konusundaki hassasiyetini her platformda dile getiren Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın talimatları doğrultusunda Belediye yetkilileri, öğrencilerin ve eğitimcilerin sorunsuz bir dönem geçirebilmeleri için okulların eksikleri tespit edilirken, eğitim kurumlarından gelen talepler de göz önünde bulundurularak “Sömestr Dezenfeksiyon Programı” oluşturuldu. Okulların sömestr tatiline girmesi dolayısıyla Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ihtiyaç duyulan okulların bahçe temizliği gerçekleştiriliyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerince de dezenfekte ve ilaçlama çalışmaları yapılıyor.Bölge Devlet Okular’ını kapsayan ve  2’şer kişinin yer aldığı iki ayrı ekiple, Ocak ayı sonu itibariyle Kayabaşı Çamlık İ.Ö.O, Yeni Şamlar İ.Ö.O, Fenertepe İ.Ö.O, Mahmut Şevket Zırh İ.Ö.O, Başakşehir Ticaret ve Anadolu Meslek Lisesinde başlatılacak “Sömestr Dezenfeksiyon Programı”nın okulların ikinci dönem başlamadan bitirilmesi planlanıyor. 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica