Başakşehir Belediyesi, öğretmenleri buluşturdu

Başakşehir Belediyesi, öğretmenler günü münasebetiyle 24 Kasım Perşembe akşamı Başakşehir 4. Etapta bulunan Aygüller Restoran’ta, ilçe devlet okullarında görev yapan öğretmenler ve ailelerinin katıldığı bir yemek organizasyonu gerçekleştirdi. “Dostluk ve paylaşma” yemeğine Başakşehir ilçesinde görev yapan devlet okullarındaki öğretmenler ve ailelerinden oluşan yaklaşık 750 kişi iştirak etti. Yemeğe katılan öğretmen ve ailelerine seslenen Başakşehir Belediye Başakan’ı Mevlüt Uysal, Van depreminde kaybettiğimiz öğretmenlerimize rahmet dileyerek konuşmasına başladı. “Öğretmenler günü hepimizin günüdür.

Aynı ilçedeki öğretmenlerimiz tanışsınlar, dostluklar kursunlar diye bu organizasyonu gerçekleştirdik. Başakşehir’de öğretmen olmanın zorluklarının farkındayız ve bunları birlikte aşacağız” diyen Uysal, “Okullarda Tekli Eğitim’e Geçiş” projesini de anlattı. Mevlüt Uysal, “Okullardaki fiziksel iyileşmeler öğretmenlerimizin verimliliği açısından önemli ve biz 5 yıl içerisinde Başakşehir’de 5 yeni okul daha açarak “tekli eğitime” geçmeyi hedefliyoruz. Bu yıl 3 okulumuzu bitiriyoruz, 2 okulumuzun hazırlıkları da devam ediyor. Gelecek 5 yılda da 5 yeni okul daha açarak, yeni eğitim projemizi hayata geçirebileceğiz.” dedi. Uysal, konuşmasının sonunda katılımlarından dolayı tüm öğretmenlere teşekkür etti.

Geceye İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baltacı da katılarak, tüm öğretmenler adına bu güzel organizasyon için Başkan Uysal’a teşekkür etti. Programın sonunda katılımcılara karanfil hediye edildi.  

Başakşehir BelediyesiBasın Merkezi

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica