Başakşehir’de üç gün ara ile iki büyük yangın.

İkitelli Organize Sanayi Sitesi Turgut Özal Caddesi üzeri 126 sayılı Kadife Tekstil Mensucat A.Ş’ ye ait kumaş fabrikasında 24.04.2011 saat 22.10 sıralarında henüz belirlenemeyen neden den dolayı yangın çıktı. Alınan ihbarlar üzerine İstanbul büyükşehir belediyesi İstanbul İtfaiyesine bağlı 17 itfaiye istasyonundan toplam 53 araç 205 personel olay yerine sevk edildi. 

Fabrikanın 2. katında bulunan kumaş deposunu saran alevler itfaiye ekiplerinin 15 saat süren çalışmalarının ardından fabrikanın diğer bölümüne sirayeti önlenerek kontrol altına alındı. Kumaş toplarının içten içe yanması ekiplerin uzun süren 540 bidon köpük ile müdahale edilerek 26.04.2011 saat 10.30 sıralarında tamamen söndürüldü. Yangına müdahale eden 6 itfaiyeci dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldı.

 

Kadife Tekstil Mensucat’ın yanında bulunan Aydın Tekstil adlı fabrikada da 27.04.2011 günü saat 23.00 sıralarında yangın çıktı aynı yerde ve aynı saatte 3 gün ara ile çıkan yangın hem korkuttu hem şüpheleri arttırdı. Her iki yangında söndürüldü. İtfaiyenin büyük çaba sarf ettiği yangınlar için çevre ilçelerden de takviye ekipler istendi. Her iki yangın ile ilgili çok yönlü soruşturmanın başlatıldığı bildirildi.

One thought on “Başakşehir’de üç gün ara ile iki büyük yangın.

  1. eski bir kadifeteks calışanı olarak herkeze geçmiş olsun diyorum ALLAH daha beterinden korusun cünkü oranın cok ekmeğini yedim herkeze selamlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica