Tüketirken Haklarınızı da unutmayınız

Tüketici haklarının yerleştirilmesi ve korunmasının; tüketicilerin birliği, organize olmaları ve örgütlenmeleriyle sağlanabileceğine inanan Başakşehir Belediye’si  vatandaşlarını  Bilinçli Tüketici olmaya davet ediyor.

 Başakşehir İlçesi’nde yer alan Çarşı ve AVM’lere kurduğu Tüketiciyi Koruma Stantlarıyla alışverişe gelen vatandaşlarına haklarını anlatan broşürler dağıtarak bilinçlendiriyor, merak ettiklerini cevaplandırıyor.

Başakşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün yürüttüğü çalışmada, tüketirken mağdur olmamak adına haklarımızı da bilmemiz gerektiğini vurgulayan yetkililer; tüketici haklarından faydalanmak için mutlaka ürünün garanti belgesinin, faturasının veya fişinin alınması gerektiğini, malı teslim almadan sözleşmenin imzalanmamasını ve peşin ödeme yapılmamasını, yıkanarak kullanılan ürünlerin  kullanım etiketini okuyarak uygulanması gerektiğini, tüketici haklarını kullanabilmeleri için ilçe kaymakamlıklarında bulunan Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne başvurmaları gerektiğini anlatan birtakım önerilerde de bulunuyorlar.

Tüketiciyi Koruma Standını ziyaret eden vatandaşlar, uygulamadan dolayı memnuniyetlerini dile getirirken, vatandaşlara daha sonra faydalanabilecekleri, sorularına cevap bulabilecekleri el rehberi de veriliyor. Vatandaşlar daha fazla bilgi almak için Başakşehir Belediyesi Çağrı Merkezi ve Zabıta Müdürlüğü’ne başvurabilirler. 

Çağrı Merkezi 444 0 669

Zabıta Müdürlüğü 0212 669 37 07

Haber kaynağı : Başakşehir Belediyesi Basın Merkezi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica